“Engellilerin hayatlarını kolaylaştırmak hepimizin görevi”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamlarını kolaylaştırarak, umutlu olmalarına olanak sağlamak, geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakların oluşturulması hepimizin görevidir” dedi.
Bu haber 2020-05-12 23:07:54 eklenmiş ve 122 kez görüntülenmiştir.

 

Akın, 10-16 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle gerçekleştirilen Engelliler Hatası münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durulan, engelli bireyleri daha iyi anlamak, farkındalık oluşturmak ve engelleri kaldırmak adına gerçekleştirilen Engelliler Haftası’nın hayırlara vesile olması temennisinde bulunan Akın, şunları kaydetti:

“Engelli bireyler toplumumuzun birer parçasıdır. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamlarını kolaylaştırarak, umutlu olmalarına olanak sağlamak, geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak koşul, ortam ve olanakların oluşturulması hepimizin görevidir. Bartın Belediyesi bu yönde çok sayıda projeyi ve hizmeti hayata geçirerek engelli vatandaşlarımızın istifadesine sundu. Tohum toprağın bağrına, engelli birey de topluma emanettir. O yüzden engelli vatandaşlarımızla duygudaşlık (empati) yaparak, karşılaştıkları ya da olası sorunların çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştıracak önlemler almak, insanlık görevimiz olduğu gibi toplumsal sorumluluğumuzdur. Her bir birey unutmamalıdır ki yarınların bizlere ne getireceğini bilemeyiz. Engelli vatandaşlarımızın toplumun etkin, özel ve değerli üyeleri oldukları bilinciyle, hayat onların varlıkları ve katılımıyla daha da güzelleştiğine olan inancımla, tüm engelli vatandaşlarımıza esenlikler diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Engelliler Haftası
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi