45 yıl sonra bir ilk!

Bartın tarihine ışık tutan mekanlar arasında yer alan Yalı İskelesi, Bartın Belediyesi’nin restorasyon çalışması ile tekrar hayat buluyor. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın yeni dönem projeleri arasında yer alan Yalı İskelesi’nin yapım çalışmaları devam ederken iskeleye 45 yıl aradan sonra 12 metrelik bir çektirme indirildi.
Bu haber 2020-05-12 22:16:20 eklenmiş ve 202 kez görüntülenmiştir.

 

Göreve geldiği 2009 yılından itibaren kent tarihini gözler önüne sermek amacıyla birçok çalışmayı ilimize kazandıran Belediye Başkanı Cemal Akın, 3. döneminde de projelerine yenilerini ekliyor. Şehrimizin tarihi yerlerinden biri olan Yalı İskelesi en eski haline dönüştürülmek üzere restore edilirken iskeleye 45 yıl aradan sonra 12 metrelik bir çektirme indirildi. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Akın, “Bartın’da tarihi bir gün daha yaşandı. En son 1975 yılında görülen bir gemiden sonra Yalı İskelesi’nde artık bir gemi. Tarihi Yalı İskelesi düzenlemelerimiz kapsamında 45 yıl aradan sonra 12 metrelik bir gemiyi iskeleye indirdik” dedi. Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

“Daha önce bu bölgede tersanemiz vardı. 200 tonluk, 300 tonluk,  500 tonluk gemiler yapılırdı.  Çok uzun yıllar Osmanlı’ya çektirme yapan şehrimiz için Yalı İskelesi çok önemli bir tarihi değere sahip. Bartın Belediyesi olarak bizlerde bu güzel alanı en eski haline çevirmeye çalıştık. Çalışmalarımız yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bugünde Bartın’da tarihi bir gün daha yaşandı. En son 1975 yılında görülen bir gemiden sonra Yalı İskelesi’nde 45 yıl aradan sonra 12 metrelik bir gemiyi iskeleye indirdik. Emekliler evi projemizle birlikte Yalı İskelesi Projemiz bölgenin güzelliklerine güzellik katacak. Emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Tarihi tüm değerlerimizi gözler önüne sermek, turizme kazandırmak istiyoruz.” 

 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Yalı iskelesi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi