Yeni Tarım ve Orman İl Müdürü göreve başladı

Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevden alınan Abdulsetter Bayram’ın yerine Bartın Tarım ve Orman İl Müdürü olarak atanan Yasin Önder, Bartın çiftçisi, üreticisi, yetiştirici örgütlerimiz, Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri, tarıma girdi sağlayan tüm kamu ve özel sektör kuruluşları ile birlikte adeta bir üretim seferberliği içerisinde canla başla çalışacaklarını söyledi.
Bu haber 2020-05-11 12:57:54 eklenmiş ve 168 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKIYA

Yasin Önder göreve başlar başlamaz, nasıl bir yönetim anlayışı izleyeceğine ilişkin ipuçları barındıran bir metin ile Bartınlıları selamladı. Sözlerine, “Tarımsal üretimde önemli bir merkez konumunda olan yeşilin ve mavinin büyüleyici güzellikleriyle bezenerek bahşedilmiş memleketimiz Bartın’a Tarım ve Orman İl Müdürü olarak atanmış bulunmaktayım. Bu vesileyle 7’den 70’e tüm Bartınlı hemşehrilerimi ve Bartın Çiftçisini muhabbetle kucaklıyorum” diyerek başlayan Önder, Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak gıda, tarım ve hayvancılık sektörümüzün ilimiz için ne denli büyük bir öneme sahip olduğunun farkında olduğunu söyledi. Önder, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Üretim seferliği içinde çalışacağız”

 

“Bu farkındalık etrafında Bartın Çiftçisi, Üretici ve Yetiştirici Örgütlerimiz, Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerimiz, tarıma girdi sağlayan tüm kamu ve özel sektör kuruluşları olan sektör paydaşlarımızla birlikte adeta bir üretim seferberliği içerisinde canla başla çalışacağımızı buradan müjdelemek isterim.

 

“Çiftçimizle el ele gücümüze güç katacağız”

 

Gıdanın ülkelerin ulusal güvenlik meselesi halini aldığı bir dönemde Tarım ve Orman Bakanlığı olarak dünyada Covid-19 vakalarının görülmeye başladığı andan itibaren olası senaryolar üzerinde çalışılarak gerekli tedbirleri haftalar öncesinden alan Bakanlığımız gıdaya erişimde herhangi bir aksaklığa meydan vermeyerek önemli bir başarıya imza atmıştır. Bu vesileyle Bartın Tarım ve Orman İl Müdürlüğü olarak salgın süresince ‘tarlalarında, seralarında, işletmelerinde kalarak’ üretim faaliyetlerine devam eden Bartın çiftçisiyle el ele vererek gıda tedarik zinciri güvenliğine var gücümüzle katkı sunmaya devam edeceğiz.

 

“Çiftçimize ve yatırımcımıza güveniyoruz”

 

Küçük bir köyün bile dünya ile yarışabildiği günümüzde kalkınma, gelişme ve başarının mekânla sınırlandırılamayacağı gerçeğinden hareketle tamamen yöre insanının çalışma azmi ve hayal gücüyle doğru olduğunu biliyor, bu yaklaşım içerisinde de Bartın çiftçisi ve yatırımcısının üretim gücü ve kabiliyetlerine güvendiğimizin altını özellikle çizmek istiyorum

Bu vesileyle doğup büyüdüğüm güzel memleketim Bartın’da başta Sayın Valimiz olmak üzere, Milletvekillerimiz, Kaymakamlarımız, Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclisi Üyelerimiz, muhtarlarımız, üretici ve yetiştirici örgütlerimiz, tarımsal kalkınma kooperatiflerimiz, tarıma girdi sağlayan kamu-özel sektör kuruluşları ile birlik ve beraberlik içerisinde Bartın’ın kırsal ekonomik kalkınmanın sağlanması için gayretle çalışıp milletimiz için üretmeye ve ter dökmeye devam edecek olmanın heyecanı ve mutluluğu içerisindeki müstesna duygularımla; şahsıma tevdi edilen bu onurlu görevi siz değerli kurum çalışanlarımızla birlikte çalışarak, üreterek, karşılıklı uyum, sevgi ve saygı çerçevesinde yürüteceğimize olan inancımı sizlerle paylaşmak isterim. Geçmişten günümüze Bartın tarımına emek ve mesaileriyle katkı sunmuş olan tüm idarecilerimize ve mensuplarımıza saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Gece gündüz demeden gerçekleştireceğimiz tüm çalışmalarımızda köyde ve kentte hep yanımızda olacaklarına inandığımız tüm yerel basın mensuplarımıza da şimdiden teşekkür ederim.”

ETİKETLER : Bartarım ve Orman Bartın İl Müdürlüğü Yasin Önder Abdulsetter Bayram
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi