Dallıca TOKİ için trafo çalışması da sürüyor

Bartın Dallıca TOKİ konutları inşaatında şantiye kurulum çalışmalarının ardından 400 Kva trafo ve elektrik iletim hattı çalışmaları da başlatıldı.
Bu haber 2020-05-10 13:41:38 eklenmiş ve 155 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Merkez Dallıca Köyü 424 konut, 1 cami, Ticaret Merkezi ve 16 derslikli ilkokul inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Yapım ihalesi 30 Temmuz 2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca gerçekleştirilen Dallıca Konutları Projesi kapsamında tünel kalıp sistemiyle 424 adet konut, konvansiyonel kalıp sistemiyle; 1'er adet cami, ticaret merkezi ve ilkokul inşaatları ile altyapı ve çevre düzenlemesi yapım işinin 2 yılda tamamlanması planlanıyor.

Konutların 300 adedi 2+1, 124 adeti 3+1 planında inşa edilecek. Bartın’ın mimari dokusu dikkate alınarak tasarlanan projede; zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, dekoratif pencereler, söveler, kat silmeleri ve söve gibi özellikler modernize edilerek uygulanacak.

Yöresel ve yatay mimari tarzda inşa edilecek projeyle mahalle kurgusu oluşturulacak. Bartın, Yerleşim alanıyla, okulu, dükkânları, camisi, parkı, peyzajı, oyun ve spor alanlarıyla, nitelikli sosyal çevre imkânı sunan, aynı zamanda kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine kavuşacak.

Projede temel kazıları devam ederken, şantiye kurulumu da tamamlandı. Ayrıca 400 kv enerji trafosu ve elektrik iletim hattı çalışmaları gerçekleştiriliyor.

ETİKETLER : Bartın TOKİ Dallıca trafo Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi