Katı Atık Bertaraf Tesisi inşaatının sözleşmesi imzalandı

Bartın’ın en gözde turizm beldesi olan İnkumu’nun tepesinde bulunan ve zaman zaman çıkan yangınların dumanının yanı sıra pis kokusu ile de hemen herkesin keyfini kaçıran vahşi çöp depolama alanının kapatılmasını sağlayacak olan Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi’nin yapımına ilişkin sözleşme imzalandı.
Bu haber 2020-05-09 19:20:16 eklenmiş ve 148 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Vali Sinan Güner’in takip ettiği projelerden biri olan ve 2019 yılı başından bugüne 1.2.3. ve 4. Etap projeleri yapılıp onaylanan Bartın İli Düzenli Katı Atık Düzenleme Tesisi Yapım İhalesi, 17 Mart 2020 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İller Bankası Genel Müdürlüğü Yatırım Koordinasyon Başkanlığı tarafından Ankara’da gerçekleştirildi. 24 firmanın katıldığı ihalede tekliflerin değerlendirilmesi sürecinin ardından 38 milyon 998 bin 473 TL teklifle ihaleyi kazanan müteahhit firma ile 6 Mayıs 2020 tarihinde sözleşme imzalandı.

 

 

15 gün içinde müteahhit firmaya yer teslimi yapılarak inşaat çalışmalarına başlanacak olan proje ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Vali Güner, “Başta İnkumu’nda bulunan vahşi depolama alanının kapatılması, çevrenin korunması, atıkların yeniden kazanılması ve enerji üretimi gibi faydaları beklenen bu büyük proje İlimize hayırlı olsun” dedi.

 

 

Vali Güner, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, İller Bankası Genel Müdürü Yusuf Büyük olmak üzere bu projeye destek ve katkı veren herkese teşekkür etti.

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi Sinan Güner
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi