BAHANE YOK, MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAK!

Pazartesi gününden itibaren artık hiç kimse, hangi gerekçe ile olursa olsun evinden çıktığı andan tekrar evine dönene kadar sokak ve caddeler ile kamuya ait açık ve kapalı yerlerde maske takmadan dolaşamayacak. Yasağa uymayanlar hakkında gerekli yasal işlem ayrım yapılmaksızın yayılırken, yasağın denetlenmesinden artık kolluk güçlerinin yanı sıra belediye zabıta ekipleri de sorumlu ve yetkili olacak.
Bu haber 2020-05-09 15:13:25 eklenmiş ve 305 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Koronavirüsün yayılmasının önüne geçmek ve ilimizin bir an evvel normalleşme sürecine girebilmesi adına tüm önlemleri almaya çalışan Bartın Valiliği, bu yönde yeni bir emir yayımladı. Bartın Valisi Sinan Güner’in imzasını taşıyan Valilik Emri’nde, Dünya Sağlık Örgütü’nce çok tehlikeli pandemi olarak ilan edilen Koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmasını engellemek, vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve kişiler arasındaki virüs bulaşma ihtimalini ortadan kaldırmak amacıyla; il İdare Kanunu, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve bunlarla ilgili diğer mevzuatta İl Valilerine verilen yetkilere dayanarak, “ilimizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın herhangi bir nedenle ikametlerinden çıktıkları andan itibaren ikametlerine dönünceye kadar maske takmadan sokakta ve kamuya ait açık ve kapalı alanlarda bulunmalarının 11 Mayıs 2020 (Pazartesi) tarihinden itibaren yasaklandığı” bildirildi.

 

Zabıtaya da denetleme yetkisi verildi

 

Bu yasağın uygulanmasını denetlemek, genel kolluk kuvvetlerine yardımcı olmak ve onların talebi ve gözetiminde olmak kaydıyla belediyelerin zabıta ekiplerine de yetki verildiğini bildiren Bartın Valiliği’nin genel emrinde, “Usulüne göre ilan ve tebliğ edilen bu karara uymayanlara İl İdare Kanunu’nun 66. Maddesi delaletiyle, Kabahatler Kanununun 32. Maddesine göre idari para cezası verilmesi, il geneline şamil olarak emredilmiştir” denildi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Covid-19 maske Sinan Güner
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi