İtirazları değerlendiren Komisyona ek süre verildi

Bartın Belediyesi Meclisi, Bartın ili, Merkez İlçe belediye sınırları ve mücavir alan sınırları içinde kalan köylerde 1/5000 ölçekli Revizyon+İlave Uygulama İmar Planı’na yapılan itirazları değerlendiren İmar Komisyonu’na ek süre verdi.
Bu haber 2018-10-06 16:18:28 eklenmiş ve 548 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısını yaptı. Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında belediye meclis salonunda gerçekleştirildi. Açılış ve yoklamanın ardından gündemin 1. maddesinde yer alan Bartın Merkez Kutlubey Yazıcılar Köyü Elmalı Deresi Taşkın Koruma Tesisi’nin devir işlemleri için Belediye Başkanı Cemal Akın’a yetki verilmesi talebi oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

Sokağa şehidimizin adı verilecek

 

Gündemin 2. maddesi ilimiz merkez ilçede, Demirciler Mahallesinde bulunan 91 Sokak isminin Şehit Cem Kanbur Sokak olarak değiştirilmesi talebinin görüşülmesi için Mahalle ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonuna havale edildi.

Daha sonra bir diğer gündem maddesi olan Mahalle ve Sokak İsimleri Tespit Komisyonu’na havale edilen, yeni düzenlemesi yapılan yollara sokak ismi verilmesi talebi de oy çokluğu ile kabul edildi

İmar Komisyonu’na havale edilen, Gölbucağı Mahallesi, tapuda 38/20L IIC pafta, 884 ada, 35 parsel nolu Bartın Belediyesi mülkiyetindeki taşınmazın, İmar Barışı’ndan almış olduğu Yapı Kimlik Belgesi ile satış talebi de kabul edilen maddeler arasında yer aldı.

 

 

İtiraz değerlendirme süreci devam ediyor

 

Belediye Meclisinin 5.gündem maddesi ise daha önce İmar Komisyonu’na havale edilen Bartın ili, Merkez İlçe belediye sınırları ve mücavir alan sınırları içinde kalan köylerde 1/5000 ölçekli Revizyon+İlave Uygulama İmar Planı’na yapılan itirazların değerlendirilmesi ile ilgili görüşmelere çalışma süresi verilmesi oy çokluğuyla kabul edildi.

 

 

Sonraki toplantı 2 Kasım’da

 

Meclis toplantısı, Bartın Belediyesi Kasım ayı toplantısının 2 Kasım 2018 Cuma günü saat 17.30’da yapılmasına karar verilmesi ile son buldu.

Belediye Başkanı Cemal Akın, toplantıda alınan karaların Bartın’a hayırlı uğurlu olmasını diledi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Meclis toplantısı imar planı Cemal Akın İmar Komisyonu
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım