Karayolları topu Bartın Belediyesi’ne attı

Bartın-Zonguldak karayolu üzerinde özellikle Şiremirçavuş ve Gecen Mahallesi mevkiinde bulunan yan bağlantı yolları tehlike oluştururken 2012 yılında kapatılması gereken bir imar yolu için de Karayolları, topu Bartın Belediyesi’ne attı.
Bu haber 2020-05-08 11:54:26 eklenmiş ve 396 kez görüntülenmiştir.

 

Bu yol kazaya davetiye çıkarıyor!

 

Bartın-Zonguldak Karayolu ve Bartın Şehirlerarası Otobüs Terminali-Şehir Merkezi yolu üzerinde özellikle Şiremirçavuş ve Gecen Mahallesi mevkiinde bulunan yan bağlantı yolları tehlike oluşturuyor.

Bölgede bulunan bazı işyerlerinin de karayoluna bağlantı yapmak için kullandığı bu yollardaki araçların kontrolsüz çıkışları da diğer sürücüleri tehlikeye sokuyor.

Bazılarının “izinsiz” olduğu iddia edildiği bağlantı yolları için Karayolları 156. Şube Şefliği sessiz kalırken top Bartın Belediyesi’ne atıldı.

 

 

Söz konusu yollarla ilgili olarak Karayolları Müdürlüğü’ne yapılan bir başvuru üzerine gelen yanıtta “Bahse konu kesim için Bartın Belediye Başkanlığı tarafından imar yolu bağlantısı hakkındaki yazı ile görüşümüz talep edilmiş, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile buna bağlı olarak çıkarılan Karayolları Kenarında Yapılacak ve Açılacak Tesisler Hakkındaki Yönetmeliğe göre imar yolu bağlantısının kapatılarak uygun olacağı hakkında 08.05.2012 tarihli yazımız ile görüş verilmiştir. Ancak görüşümüze istinaden yapılacak imar değişikliği ile ilgili olarak Kurumumuza bildirimde bulunulmamış olup; konunun takibi açısından ilgili Belediye Başkanlığından bilgi alınması hususunda bilgilerinize rica ederiz” denildi.

Sürücüler, Karayolları üzerinde bulunan bu yolların yönetmeliklere uygun olmadığını merak ederken herhangi bir can kaybı yaşanmadan önce de bu konuya acil çözüm bulunmasını istedi. 

ETİKETLER : Bartın Zonguldak Karayolları Genel Müdürlüğü Bartın Belediyesi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi