Bartın’a girebilmek için her yolu deniyorlar!

Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde Seyahat İzin Belgesi olmaksızın ilimize giriş yapmak isteyen kişilerin başvurdukları yöntemler akıllara durgunluk verecek boyutta olmasına rağmen, Bartın Valiliği’nin kolluk güçleri aracılığıyla aldığı önlemler sayesinde Bartın sınırı uyanıklara geçit vermiyor.
Bu haber 2020-05-07 01:33:17 eklenmiş ve 1325 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Tüm il sınırı 24 saat gözetleniyor

 

Bartın Valiliği, ilimize seyahat kısıtlamasına tabi iller başta olmak üzere tüm illerden karayolu haricinde girişleri önlemeye yönelik olarak; sınır hattında karayolu dışında kalan tarla, ağaçlık, tepelik alanlarda 24 saat esasına göre gizli noktalarda gözetleme ve kontrol faaliyeti şeklinde görev icrasına başlandığını bildirdi.

 

 

Tarladan yürüyerek Bartın’a giriş yapıyordu

 

Valilik’ten yapılan açıklamaya göre; bu kapsamda İstanbul’dan Seyahat İzin Belgesi olmaksızın Bartın’a gelen ve bir kişi, 5 Mayıs Salı günü saat 16.30 sıralarında, il sınırımızın arazi kesiminde, güvenlik güçleri tarafından yakalandı. Hakkında adli ve idari işlemler yapılan şahıs, 14 günlük karantina süresini tamamlamak üzere öğrenci yurduna yerleştirildi.

 

 

Sahte mevsimlik işçi belgesi düzenletmişler

 

Valiliğin bir diğer ihlal bildirimi ise yine İstanbul’dan 5 Mayıs Salı günü, bu kez “sahte mevsimlik tarım işçisi belgesi” düzenleterek gelen 3 kişi ile ilgili oldu. Bu kişiler hakkında da gerekli adli ve idari işlemler yapılarak ilgili karar gereği 14 günlük karantina süresini tamamlamak üzere öğrenci yurduna sevkleri sağlandı.

 


Valilik’ten seyahat sınırlamalarına aykırı davrananlar ile ilgili yapılan açıklamalarda şöyle denildi:

“Diğer İllerden ve yurt dışından Bartın’a gelmek isteyen vatandaşlarımızın karantina süresini tamamladıktan sonra Bartın’daki ikâmetgâhlarına gitmelerine izin verilecektir. İzin planlaması yapan vatandaşlarımızın bu durumu dikkate alarak hareket etmeleri gerekmektedir.

Koronavirüs ile mücadelemiz devam ediyor. Vatandaşlarımızı alınan tedbirlere uymaya, uymayanları ücretsiz 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak haber vermeye davet ediyoruz.”

ETİKETLER : Bartın İstanbul Bartın Valiliği seyahat izin belgesi koronavirüs
Diğer ASAYİŞ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi