Başkan, kazasız günler diledi

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın Trafik Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Akın, tüm vatandaşlara kazasız günler temennisinde bulundu.
Bu haber 2020-05-05 21:17:43 eklenmiş ve 361 kez görüntülenmiştir.

 

Belediye Başkanı Cemal Akın, trafiğin düzeni ve güvenliğiyle ilgili farkındalığın sağlanması amacıyla kutlanan Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası münasebetiyle yayımladığı mesajında, ülkemizde trafik kazalarının büyük çoğunluğunun, kuralların ihlal edilmesi sonucunda meydana geldiğini vurguladı. Akın, şunları söyledi:

“Trafik denilince aklımıza taşıtlar gelir. Oysa trafik, sadece taşıtlardan ibaret değildir. Taşıtların, insanların ve hayvanların her türlü hareketleri trafiği oluşturan olgudur. Çağımızın en önemli sorunlarından biri olan trafik kazaları konusunda halkımızı bilinçlendirmek, bu konudaki duyarlılığı artırmak amacıyla kutlanan haftanın hayırlara vesile olmasını diliyorum. Yaşantımızın büyük bir bölümünü trafikle iç içe geçiriyoruz. Kentimizde hızla artan araç sayısıyla birlikte trafik sorunu büyümesi kaçınılmaz olduğu gibi trafikte kural ihlalleri sebebiyle zaman zaman maddi ve manevi kayıpların yaşandığı kazalar meydana gelebiliyor. İçinde bulunduğumuz bu anlamlı haftanın amacına ulaşması adına, birey olarak üstümüze düşen görevi layıkıyla yerine getirmekten kaçınmamalı, trafik akışını ve düzenini, kurallar kapsamında azami düzeyde sağlamamız gerektiğini düşünüyorum. Bütün vatandaşlarımızı trafik konusunda duyarlı davranmaya, karşılıklı saygı çerçevesinde belirlenmiş kurallara riayet etmeye davet ediyorum. İnsan hayatının önemsenip, kuralların ihlal edilmediği, kazasız günler temennisiyle tüm vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin Karayolu Güvenliği ve Trafik Haftası’nı kutluyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Trafik Haftası
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi