“Emek ve Dayanışma Günü kutlu olsun”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “İşçi varsa iş olur. İş varsa huzur, huzur varsa mutluluk, mutluluk varsa barış, birlik ve kardeşlik hâkim olur” dedi ve tüm emekçilerin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”nü kutladı.
Bu haber 2020-05-01 04:12:37 eklenmiş ve 128 kez görüntülenmiştir.

 

Başkan Akın, 1 Mayıs dolayısıyla yayımladığı mesajda, ülkemizin gelişme ve kalkınma mücadelesinde önemli rol oynayan işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü sevinçle kutlarken şunları dile getirdi:

“Tüm dünyada, işçiler ve çalışanlar tarafından, birlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs, çalışanların sorunlarının dile getirilmesine ve sorunların çözüm yollarının aranmasına imkân sağlamıştır. Devletimizin; çalışanlarımız, sendikalarımız ve sivil toplum örgütlerimizle işbirliği içinde yürüttüğü çalışmalar, ülkemizin daha aydınlık bir geleceğe emin adımlarla yürümesinde büyük önem taşımaktadır. İşçi varsa iş olur. İş varsa huzur, huzur varsa mutluluk, mutluluk varsa barış, birlik ve kardeşlik hâkim olur. Alın teriyle hayatın külfetine dayanan, emeğiyle değer üreten, alın teriyle helal kazancın çabasında olan tüm işçi kardeşlerimizin Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyor, aileleriyle birlikte sağlık ve mutluluk içinde geçirecekleri bir ömür temenni ediyorum. Emeğiyle, alın teriyle yaşamlarını sürdüren tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın 1 Mayıs İşçi Bayramı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi