Özel İdare, Korona günlerinde de var gücüyle çalışıyor

Bartın İl Özel İdare, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını başladığından bu yana çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü gibi virüs ile mücadele çalışmalarına da büyük bir destek veriyor.
Bu haber 2020-04-29 00:11:24 eklenmiş ve 313 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Sorumluluk sahasındaki birçok eğitim kurumunun bakım ve oranım faaliyetini gerçekleştiren Özel İdare, köylerimizdeki çöplerin toplanmasından alt ve üstyapı çalışmalarına kadar hemen her alanda çok değerli hizmetlere imza atıyor. Özel İdare ekipleri, Bartın Valiliği’nce oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları’na verdiği desteğin yanı sıra sorumluluk bölgesindeki tüm kamusal alanların ve vatandaşların ortak kullanım alanı içinde olan yerlerin virüse karşı dezenfekte işlemlerini de başarıyla gerçekleştiriyor.

 

Personelin sağlığını korumaya yönelik tedbirler

 

Koronavirüsü ile mücadele çerçevesinde mülkiyetindeki binaların hijyen ve temizliğinin yanı sıra emrindeki personelin sağlığına büyük önem veren Özel İdare bu kapsamda; hizmet binasında bulunan tüm oda ve katları temizlik ve hijyen kurallarına uygun olarak sürekli dezenfekte ettiriyor. Personeli virüsten korunmak için eldiven ve maske dağıtımını belli aralıklarla sürdüren İdare, personel ve hizmet alan diğer kimselere ateş ölçümünü de ihmal etmiyor.

 

 

MEB’e büyük destek

 

Yıllardır, sorumluluk alanındaki okullarımızın hemen her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışan bazen de yepyeni okullar yapılmasını sağlayan Bartın İl Özel İdare, 2020 Mali Yılı Bütçesi’nden eğitim hizmetleri için ayrılan ödenekle, Covid -19 karantinası nedeniyle şu an kapalı olan okul öncesi eğitim kurumları ve temel eğitim okullarının kendi imkânları ile boyanması amacıyla da; 300 litre tavan boyası, bin 350 litre iç cephe boyası, 500 litre yağlı boya alarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim etti.

 

 

Her yer dezenfekte ediliyor

 

Görev ve sorumluluk alanların bulunan köylerin evsel nitelikli katı atıklarının toplanarak depolanması da Özel İdare’nin çöp toplama hizmetlerini yürüten ekipleri tarafından, bir plan dahilinde sürdürülüyor. İdareye ait mevcut 6 çöp toplama aracı da belli periyotlarda mikroplara karşı dezenfekte ediliyor. Ayrıca kırsal alandaki yerleşim yerlerinde, okul, pazaryeri, yurt, sağlık kuruluşları, cami ve benzeri yerlerdeki çöp konteynerleri ile bekleme durakları ve çocuk oyun grupları da dezenfekte edilerek vatandaşlar, Covid-19’dan korunmaya çalışılıyor.

 

 

Vefa Sosyal Destek Grubu sahada

 

Bartın İl Özel İdare, tüm bu çalışmaların yanı sıra ilimizde 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız ile kronik akciğer hastalığı astım, KOAH, kalp/damar hastalığı, böbrek, hipertansiyon ve karaciğer hastalığı olanlar ile bağışıklık sistemini bozan ilaçları kullanan vatandaşlarımızdan bakacak kimsesi olmayanların zaruri ve temel ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Bartın Valiliği koordinesinde oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu’na da destek veriyor. Bu kapsamda; ikametlerinden ayrılmalarına kısıtlama/yasaklama getirilen vatandaşlarımızın zaruri ve temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacıyla İdare tarafından 6 şoför ve 2 hizmet aracı görevlendirildi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne gelen taleplerin alınarak alanda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grupları’na yönlendirmeden sorumlu 2 adet personel de Bartın Valiliği İl Afet Koordinasyon Merkezi’nde 27 Mart tarihinden bu yana hizmet veriyor.

 

 

Alt ve üst yapı çalışmaları aksatılmıyor

 

Covid-19 gölgesinde olunmasına karşın Bartın Özel İdare, yatırımlarını da ihmal etmiyor. 2020 Yılı çalışma (yatırım) programında yer alan işler, Cumhurbaşkanlığının 2020/4 genelgesi kapsamında teknik ve diğer personellerin dönüşümlü çalışma planı yapılarak uygulamaya konulmuş durumda. Bu kapsamda hizmetlerin aksatılmasına meydan vermeden uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri ile hizmetlere devam edilmekte olup, yol ve ulaşım ile ilgili çalışmalar program dahilinde yapılmaya devam ediyor.

 

 

Ayrıca Akçamescit Çaybükü Yerleşkesinde bulunan Beton Santrali ve Beton Parke Üretim Tesisi’nde 2020 Çalışma ve Yatırım Programı’nda yer alan köylerimizin parke taşı ihtiyaçlarını karşılamak üzere parke taşı, bordür ve beton üretim çalışmaları da aralıksız sürüyor. Bu kapsamda; Arıt Şahin alt yapı çalışması, Amasra Makaracı parke nakli, Kurucaşile Dizler Mezeci kanal temizliği ve Gençali sıcak asfalt çalışmalarında ekipler var gücüyle çalışıyor.

ETİKETLER : Bartın Bartın İl Özel İdaresi Vefa Destek Grubu Covid-19
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi