HA GAYRET BARTIN!

Evet, Koronavirüsle mücadelede ülke genelinde en başarılı iller arasında bulunuyoruz. Ancak bunu yetkililerin doğru zamanlamayla aldığı etkili tedbirlerin yanı sıra hastaları iyileştirmek için canlarını ortaya koyan kahramanlara, başta sağlık çalışanları olmak üzere, polisimize, jandarmamıza, Vefa Destek Grupları'nda görevli kamu personellerine, belediye çalışanlarımıza ve hayatın normal akışında devam etmesini sağlamaya çalışan esnafımıza borçlu olduğumuzu unutmamamız gerekiyor.
Bu haber 2020-04-28 23:48:16 eklenmiş ve 732 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

 

TOLGA AKINER

Koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili olarak hem ülke geneline ilişkin hem de ilimizdeki veriler konusunda güzel haberler arka arkaya geliyor. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, son günlerde azalan yeni vaka, artan iyileşen hasta sayılarını paylaşarak herkesi mutlu ederken, veriler karşısında asla rehavete kapılmamak ve tedbirleri elden bırakmamak gerektiğine dikkat çekiyor.

Bartın Valiliği de, ilimizdeki Covid-19 salgınına ilişkin son rakamları kamuoyu ile paylaştı ve Koronavirüs tedavisi gören 17 Bartınlı'nın daha taburcu edildiğini bildirdi. Böylece toplam iyileşen hasta sayımız 63'e yükselmiş oldu. Valilik'ten yapılan açıklamada, "Dün olduğu gibi bugün de hiç pozitif vaka görülmedi" denilerek virüsün belinin kırıldığına dair önemli bir göstergeye dikkat çekilirken, Pandemi Hastanesi'nde yatan hasta sayısının da 27'ye gerilediği bildirildi. Açıklamada, “Bu hastalarımızdan başka kronik hastalıkları da bulunan yaşlı 2 hastamız yoğun bakımda izlenmektedir. Evde Kal Bartın. Birlikte Başaracağız” denildi.

Evet, Koronavirüsle mücadelede ülke genelinde en başarılı iller arasında bulunuyoruz. Ancak bunu yetkililerin doğru zamanlamayla aldığı etkili tedbirlerin yanı sıra hastaları iyileştirmek için canlarını ortaya koyan kahramanlara, başta sağlık çalışanları olmak üzere, polisimize, jandarmamıza, vefa destek grubunda görevli kamu personellerine, belediye çalışanlarımıza ve hayatın normal akışında devam etmesini sağlamaya çalışan esnafımıza borçlu olduğumuzu unutmamamız gerekiyor.

Yeniden birlikte olacağımız güzel ve sağlıklı günler yakın. Lütfen biraz daha sabır... Güneşin çıkması, havaların ısınması mücadele disiplinimizi olumsuz etkilemesin. Zorunlu haller dışında evde kalmayı sürdürelim, dışarıda sosyal mesafemizi koruyalım ve kişisel hijyenimize her koşulda dikkat edelim ki kazanan Covid-19 virüsü değil biz olalım.

ETİKETLER : Bartın Covid-19 Fahrettin Koca
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi