Vali Güner: “Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın”

Bartın Valisi Sinan Güner, Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki (MTAL) cerrahi maske üretim faaliyetini denetleyerek yetkililerden bilgiler aldı. Vali Güner, vatandaşlara bir kez daha hijyen ve sosyal mesafe uyarısında bulunurken, zorunlu olmadıkça evden dışarı çıkmamalarını istedi.
Bu haber 2020-04-28 18:12:34 eklenmiş ve 167 kez görüntülenmiştir.

 

Hatırlanacağı üzere; tüm dünya ve ülkemizde de görülen Koronavirüsle (Covid-19) mücadele kapsamında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un teşvikiyle ülkemizdeki Meslek ve Teknik Liselerde maske üretimine başlanmıştı.

Vali Sinan Güner, bu kapsamda ilimizde pilot okul olarak seçilen Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde maske üretim aşamalarını yerinde inceledi. İncelemeler sırasında İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu ile Okul Müdürü Şule Akça hazır bulundu.

 

 

Vali Güner, Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulunda görev alan Usta öğreticiler tarafından gönüllü olarak mevcut imkânlarla günlük 3 bin adet tek kullanımlık cerrahi maske üretildiğini ifade etti.

Vali Sinan Güner, okulumuza, gönüllü usta öğreticilerimize ve bu süreçte katkı sağlayan tüm kurumlara teşekkür ederek bir kez daha vatandaşlardan tüm tedbirlere riayet etmelerini, hijyen kurallarına uymalarını sosyal mesafeyi olabildiğince koruyarak zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalarını istedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Valiliği Sinan Güner maske üretimi Koronavirüs Şerife Bacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi