TSO’dan 2 bin aileye destek

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgının ekonomi üzerinde yarattığı olumsuz etkiyi göz önünde bulundurarak Ramazan ayı için daha önceden dar gelirli ailelere yapmayı planladığı toplam 120 bin TL’lik yardım miktarını 200 bin TL’ye çıkardı. Bu çerçevede Bartın TSO, ilimizdeki 2 bin aileye 100’er TL’lik alışveriş çeki ile destek olacak.
Bu haber 2020-04-28 18:02:33 eklenmiş ve 133 kez görüntülenmiştir.

 

100’er TL’lik alışveriş çeki

 

Tüm dünyayı etkileyen Koronavirüs salgının şehrimizdeki etkilerini azaltmak ve en az etkiyle atlatmak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Bartın TSO, kriz dönemlerinde ekonomik olarak da üyelerinin yanında olmayı sürdürürken ihtiyaç sahibi vatandaşları da unutmuyor. TSO bu çerçevede, ekonomik durumu iyi olmayan 2 bin aileye gıda yardımında bulunmayı kararlaştırdı. Daha önce alınan kararla ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulunmak üzere 120 bin TL’lik bir bütçe ayrılmış olan Bartın TSO yönetimi, bu rakamı revize etti ve 200 bin TL’ye yükseltti. Böylece çalıştığı iş yerleri geçici olarak kapatılan ya da işten çıkarılmak zorunda kalan 2 bin kişiye dolayısıyla 2 bin aileye 100’er TL’lik alışveriş çeki ile destekte bulunulacak.

 

“70 bin maskeyi üyelerimize ulaştırdık”

 

Koronavirüs salgını sürecinde Bartın TSO olarak yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler veren Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, şunları söyledi:
“Koronavirüs salgını tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkisi altına aldı. Ülkemizde erken alınan tedbirlerin ne kadar faydalı olduğunu bugünlerde gördük. Bu salgından hep birlikte kurtulacağımızı biliyoruz. Devletin virüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayan vatandaşlarımıza bir dizi destek verdiğini biliyoruz. Bizlerde Bartın TSO Yönetimi olarak bu süreçte üzerimize düşen görevi yerine getirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sorumluluğumuzun farkında olarak ve yönetim kademesindeki tüm fertlerle istişare halinde kararlar alarak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu noktada daha önce bir adım atmış ve odamız imkânlarıyla 70 bin adet maske tedarik etmiştik. Maskelerin üyelerimize ve esnaflara dağıtımı noktasında kademeli bir çalışma başlatmıştık. Bu çalışmamızla birlikte üyelerimizin koronavirüs salgını sürecinde ne tür sıkıntılar yaşadıklarını yerinde görüp dinledik. Onlardan aldığımız bildirimleri odamızın ilgili kademeleri ile birlikte devletimizin de ilgili birimlerine yönlendirdik.

 

“Bütçeyi 200 bin TL’ye çıkardık”

 

Şimdide daha önceden planlamasını yaptığımız gıda yardımı konusunda yeni bir karar aldık. İlk planlamamızda 120 bin TL’lik bir bütçe ile bin 272 aileye gıda yardımında bulunmayı düşünmüştük. Son aldığımız karar çerçevesinde ayırdığımız bütçeyi 120 bin TL’den 200 bin TL’ye çıkardık. Böylece gıda yardımından faydalanacak aile sayısı da bin 272’den 2 bine yükselmiş oldu. Tabi bu yardımları yapılırken Bartın Valiliği ve Bartın Sosyal Güvenlik İl Kurumu'nun vereceği listeler üzerinden hareket ediliyor olacak. Gıda yardımlarımız hediye çeki olarak vatandaşlara ulaştırılacak. Ve vatandaşlarımız hediye çekleriyle Bartın'daki tüm yerel marketlerden temel gıda ihtiyaçlarını temin edebilecekler. Önceliğimiz üye işyerlerimizde çalışan Covid-19 nedeniyle işten çıkartılmak zorunda kalan vatandaşlarımız. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan listelerini aldık, işletme sahibi üyelerimizi arayarak işten çıkartılmak zorunda kalan vatandaşlarımıza teker teker ulaşacağız kendilerine öncelik vereceğiz. Yardımımız az da olsa kendilerinin yanında olduğumuzu hissetmelerini istiyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Koronavirüs Ramazan ayı Bartın TSO Halil Balık alışveriş çeki
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi