Anadolu Diyanet-Sen'den İHD'ye tepki

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanlığı, Cuma hutbesinde eşcinsellik ve benzeri sapkınlıkların İslam dininde yeri olmadığını ve Allah katında lanetlendiği ifade eden Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunan İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesi’ne tepki gösterirken, “İHD neyin savunuculuğunu yapıyor?” diye sordu.
Bu haber 2020-04-27 02:46:29 eklenmiş ve 280 kez görüntülenmiştir.

 

Genel Merkezi Bartın’da bulunan Anadolu Diyanet Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu adına konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı. İHD’nin Diyanet İşleri Başkanı Erbaş hakkında suç duyurusunda bulunduğunun anımsatıldığı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:


“İHD, sapık zihniyetin savunucusu”

 

“Sözde İnsan Hakları Derneği, neyin savunuculuğunu yapıyor? Tabi ki de sapkın zihniyetlerin savunuculuğunu yapıyor. Geçtiğimiz bu zor zamanlarda ve özellikle Ramazan ayında bile sapkın zihniyetleri savunmayı kesmeyenler, belli ki bazı siyasi hareketleri de arkasına alarak buna cesaret etmişlerdir. Yıllarca Diyanet İşleri Başkanlığı’na ve o makamı yürüten bütün başkanlara hakaretten tutun, iftiraya kadar bütün kötülüğü yapmış olan bazı çevrelerin ahlaki anlamda da doğru bir duruş sergilemesi beklenemezdi.

 

“LGBTİ insan hakkı değildir”

 

Bir medeniyeti ayakta tutan ahlaktır. Ahlakın olmadığı bir yerde ne devlet olur, ne bereket olur, ne de insanlık olur. Sözde LGBTİ (lezbiyen, gey, biseksüel, transgender, intersex) insan hakkı değildir. Sapkınların uydurmuş olduğu bir kalıptır.

 

“Erbaş’ın arkasındayız”

 

Diyanet İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ali Erbaş’ın bu anlamdaki duruşu ve sergilediği davranışın sonuna kadar arkasında olup, Diyanet kurumunu bu şekildeki söylemlerle zedelemeye çalışanların daima karşısında olduğumuzu ve bundan sonrada olacağımızı ifade etmek isteriz. Bu duygu ve düşüncelerle İnsan Hakları Derneği Ankara Şubesi’nin bu davranışını şiddetle kınıyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Diyanet İşleri Başkanlığı Ali Erbaş Anadolu Diyanet Sen İHD
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi