Özkan’dan gıda ürünleri için taksit önerisi!

Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan, “Yaşanan bu süreçte ekonominin istikrarı için ilave tedbirler alınmalı. En önemlisi gıda alışverişlerinde bireysel kartlara geçici bir süreliğine taksit imkânı sağlanmalı. Bu yapılırsa halkımızı da rahatlatır” dedi.
Bu haber 2020-04-26 13:53:56 eklenmiş ve 524 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Bakkal esnafının içinde bulunduğumuz süreçteki sorunlarını hemen her platformda dile getirmeye ve çözüm üretmeye çalışan Barış Özkan, yeni bir fikir ortaya attı. Koronavirüs ile mücadelenin işin en önemli ayağının toplum sağlığı olduğunu ifade eden Özkan, bu zorlu mücadelenin hem sosyal hem de ekonomik boyutunun büyük önem taşıdığını söyledi. Özkan, devletimiz bu konuda kredi ödemelerinde erteleme, kısa çalışma ödeneği ve ihtiyacı olana maddi yardım gibi desteklerle ekonomik adımlar attığını anımsatırken şunları kaydetti:


“Küçük esnaf gözardı edilmemeli”

 

“Bu dönemde ekonominin sürdürülebilirliği ve istikrarı için ilave tedbirlerle ülkemizin süreci olabildiğince hasarsız atlatması sağlanabilir. Bunun içinde halkımızın evde kalma sürecinde zaruri ihtiyaçlarımızı kolay ve hızlıca sağlayan bakkal, market ve büfelerdir. Bakkallarımız, marketlerimiz mahallesindeki insanların ana ihtiyaç malzemelerine ulaşımda sorun yaşamaması ve tedarik sıkıntısı çekmemesi için hizmetine devam etmektedir. Korona sebebiyle geçirdiğimiz bu süreçte küçük esnafımızın finansman ihtiyaçları da mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Mahallelerin gizli kahramanları

 

Bakkalların genel itibariyle mal alım sürecinde daha büyük oyuncuların finansman döngüsünde önemli rol oynayan ticari kartlar ve dolayısıyla taksitli alım süreci maalesef bulunmamaktadır. Alımlarında bu anlamda dezavantajlı olan küçük esnafımız satışında ise kimseyi zor durumda bırakmamak için gerektiğinde veresiye defteri kullanarak mağduriyetleri önleyen ve aslında finansal yükü üzerlerine alan gizli kahramanlardır.

 

“Bakkalların üstündeki ekonomik baskı azaltılmalı”

 

Bu zorlu dönemde hem bakkal, hem marketlerin üzerindeki ekonomik baskının azaltılması çok önemli… Evinden çıkmayan halkımız ve bu süreçte dükkânlarını kapatan tüm esnafımız ve hane halkını rahatlatmak için geçici süreyle bireysel kartlar için de gıda harcamalarına taksitlendirme imkânı değerlendirilmelidir. Gıda sektöründe bireysel kredi kartına taksit imkanı, bu dönem özelinde ekonomide önemli ölçüde rahatlama ve ödemelerin görece yayılmasını sağlayacaktır. Bu sayede hem tüketici üzerindeki ödeme yükü hafifler hem de esnafımız ticaretine sorunsuz devam eder. Bu zor dönemde görevi başında hizmet veren, başta sağlık ve güvenlik personellerimiz olmak üzere, perakende sektöründe hizmetlerine aralıksız devam eden tüm kahramanlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyor, Türkiye olarak bu süreci hep birlikte, dikkatle yöneteceğimize ve bunun da altından kalkacağımıza inanıyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Barış Özkan Covid-19 Koronavirüs gıda ürünlerinde taksit
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi