Amasralı: “Şoför esnafı destek bekliyor”

Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odası, aynı zamanda da Bartın Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı olan Sinan Amasralı, Koronavirüs (Covid-19) salgını ile mücadele sürecinde ekonomik anlamda büyük olumsuzluk yaşayan şoför esnafının ticari akaryakıt ile desteklenmesi gerektiğini savundu. Amasralı, “Nakliyeci taşımacı ve çiftçilerimiz motorin indirimi bekliyor. Şoför esnafı için çalışmamak daha karlı” dedi.
Bu haber 2020-04-26 13:20:35 eklenmiş ve 160 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

 

“Motorinde indirim kalıcı olmalı”

 

Covid-19 ile mücadele sürecinde ekonominin hemen her boyutunun olumsuz etkilendiğine dikkat çeken Amasralı, virüsün olumsuz etkilerinden en az hasarla kurtulabilmek için devletin aldığı tüm önlemleri desteklemekle birlikte şoför ensafının bir takım beklentiler içinde olduğunu hatırlattı. Yetkililerin “Evde kal” çağrıları sonucunda yolcu sayısında çok ciddi oranda azalma yaşayan taksici, dolmuşçu, halk otobüsçü esnafının zor bir dönemden geçtiğini ifade eden Amasralı, özetle şunları söyledi:
“Tabii ki tek temennimiz ülkemizin bu salgından bir an önce kurtularak hayatının normale dönmesi fakat kontak açabilen esnafımız da bu dönemde unutulmamalı. Dünya da motorinin fiyatları adeta yerde süründüğü bir ortamda son olarak birkaç gün önce yaklaşık 50 kuruşluk bir indirim yapıldı ama önemli olan bunun devam etmesi ve indirimin kalıcı olması. Eğer bu fiyatlar kalıcı olamayacaksa şoför esnafına ticari akaryakıt desteği sağlanmalı. Benzin ile motorin arasındaki fiyat farkı neredeyse kapandı. Motorin benzine göre pahalı hale geldi. Hijyen nedeniyle de maliyetlerin artması ve işlerin ise azalması çıkmazına giren şoför esnafımız için hatırı sayılır bir motorin indirimi gerekli.

 

“Çalışmamak daha karlı” 

 

Esnafımız çalıştığı zaman yakıtın yarısı kadar bile gelir elde edemiyor. Şoför esnafının zararları büyük. Hükümetten en kısa zamanda şoför esnafı için bir müjde bekliyoruz. Şehirlerarası otobüslerde çok farklı fiyatlar alınıyor ama şehir içi yolcu taşımacılığı yapan şoförlerimizin tarife dışında ücret alması mümkün değil. Çok zarar ediyorlar. Bu araçların sigortası, kaskosu, bakım masrafları var. Adeta çalışmasalar daha karlı olacaklar. Sıkıntılar göz ardı edilmemeli.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Esnaf ve Sanatkârlar Odası Bartın Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Sinan Amasralı motorin Covid-19
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi