36 günde 62 bin maske dağıtıldı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında esnaf ve vatandaşlara maske desteği veren Bartın Belediyesi, 36 günde 61 bin 980 adet maske dağıtarak virüsle mücadeleye destek verdi.
Bu haber 2020-04-23 16:12:26 eklenmiş ve 211 kez görüntülenmiştir.

 

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen Covid-19 virüs salgınına karşı seferberlik ilan eden Bartın Belediyesi şehrin bir çok noktasında gerçekleştirmiş olduğu dezenfekte çalışmalarının yanı sıra vatandaşlara maske desteği de veriyor. Bartın Belediyesi virüs salgınına karşı aldığı tedbirler ve mücadelesi süresince, 65 bin 400 adet maske satın alırken, 8 bin 100 adet maske ise belediyeye bağışlandı. 61 bin 980 adet maske esnaf ve vatandaşlara, 11 bin 520 adet maske ise belediye personellerine verilerek toplam 73 bin 500 adet maske ile virüsle mücadele kapsamında dağıtıldı.

 

Salı ve Cuma günleri dağıtılıyor

 

Her Salı ve Cuma günleri kurulan Kapalı Pazaryeri, Galla Pazarı ve semt pazarlarını bir gece önceden dezenfekte eden Bartın Belediyesi pazarların kurulması ile hem pazarcı esnafına hem de pazara maskesiz gelen vatandaşlara maske dağıtıyor. Ayrıca alışverişin yoğun olduğu pazaryerleri çevresinde ki esnaflara da maske verilerek uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmelerde bulunuluyor. Enfeksiyonun bulaşma riskinin yüksek olduğu toplu taşıma araçlarının da dezenfektesini gerçekleştiren Bartın Belediyesi, Halk Otobüsleri başta olmak üzere minibüs duraklarına da maske desteği vermeye devam ediyor.

 

 

Esnafa destek

 

Ülkemizde ve dünya ülkelerinde son derece etkili olan Covid-19 salgınına karşı kararlı bir şekilde mücadelesini sürdüren Bartın Belediyesi esnaflara da maske desteği veriyor. Alışverişin yoğun olduğu caddeler ile Sanayi Sitesi esnaflarına maske dağıtılırken, virüsle mücadele kapsamında maske dağıtımları devam edecek.

 

 

 

Marketler hem denetleniyor hem de maske dağıtılıyor

 

Covid-19 virüs salgınını önlemeye yönelik çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren Bartın Belediyesi kent merkezinde ki marketlerde de çeşitli tedbirler almaya devam ediyor. Marketlere maskesiz gelen vatandaşlara belediye ekiplerince maske verilerek sosyal mesafe kuralı hakkında bilgilendirmelerde bulunuluyor.  Ekipler ayrıca marketlerde fiyat-etiket kontrolü gerçekleştiriyor.

 

 

Akın: “Destek olan tüm bağışçılara teşekkür ediyorum “

 

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Tüm dünya gibi ülkemizde zor bir süreçten geçiyor.  Bu süreci en az hasarla atlatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Düzenli olarak yürütmüş olduğumuz dezenfekte çalışmalarının yanı sıra halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda da çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımızdan bir tanesi de maske dağıtımı çalışmamız. Halkımızın yoğun kullandığı alanlarda maskesi olmayan vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza maske dağıtımında bulunuyoruz. 36 gün içinde 61 bin 980 adet maskeyi esnaf ve vatandaşlarımıza, 11 bin 520 maskeyi ise personellerimize olmak üzere 73 bin 500 maske dağıtımında bulunduk. Bu maskelerin 65 bin 400’ü beledimizce alınırken, 8 bin 100 maske ise bağış yolu ile belediyemize ulaştırıldı. Bu süreçte halkımıza destek olan tüm bağışçılara teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Umumi tuvaletler dezenfekte ediliyor

 

Bartın Belediyesi tarafından kent merkezinde bulunan umumi tuvaletlerde dezenfekte çalışması yapıldı. Bartın Belediyesi tarafından Covid-19 virüsü nedeniyle yapılan tedbir ve önlem çalışmaları kapsamında kent merkezinde bulunan 13 ayrı umumi tuvalet dezenfekte edildi. Çalışmalarla ilgili açıklama yapan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, şunları söyledi:

“Tüm dünyada ve ülkemizde etkisini hala sürdüren Covid-19 virüsü nedeniyle tedbirlerimizi sürdürüyoruz. Bartın Belediyesi olarak Bartın Valiliği koordinesi ile üzerimize düşen tüm görevleri yerine getiriyoruz. Bu kapsamda kent merkezimizde bulunan umumi tuvaletlerimizde dezenfekte çalışması yapıyoruz. Ülkemizin üzerinde bulunan virüs tehdidi son bulanan kadar yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

“Dostlarımızı unutmuyoruz”

 

Sokak hayvanlarımızı sadece bu süreçte değil, her dönem fazlasıyla düşünerek ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyemizde sokak hayvanları için faaliyetlerini sürdüren ekiplerimiz tarafından ameliyat da dahil olmak üzere her türlü sağlık ihtiyacı ve beslenme ihtiyacını karşılıyorduk. Bu süreçte de sokakta yaşayan hayvanlarımızın beslenme sorunu yaşamamaları için mama dağıtım noktalarını ve mama oranlarını artırdık. Sokakta yaşayan ve bizlere ihtiyaç duyan dostlarımızı unutmuyoruz. Bu süreçte Belediyemizce son bir ayda 40 beslenme noktasına 1 ton 245 kilogram kedi, 1 ton 620 kilogram da köpek maması konularak sokakta yaşayan hayvanların beslenme ihtiyaçları giderildi. Ayrıca Belediyemizce dernek ve gönüllülere 1 ton 500 kilogram kedi ve köpek maması verildi. Böylece belediyemiz tarafından toplam 4 ton 365 kilogram mama dağıtılmış oldu.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Covid-19 maske
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi