Onları görmezden gelemeyiz!

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, doğada insanların yaşama hakkı olduğu kadar hayvan ve yaban hayatının yaşama hakkına saygı gösterilmesi gerektiğini, huzurlu ve sağlıklı yaşamanın hayvanlar için de temel bir hak olduğunu vurguladı.
Bu haber 2018-10-04 16:23:52 eklenmiş ve 615 kez görüntülenmiştir.

 

Akın, 4 Ekim “Dünya Hayvanları Koruma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında Bartın Belediyesi olarak, sahipsiz, güçten düşmüş hayvanlara sahip çıktıklarını, örnek bir hayvan barınağına sahip olduklarını ve burada onların her türlü ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösterdiklerini kaydetti. Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün bünyesinde faaliyet gösteren barınağın stabilizasyonu için ilaçlama işlemi ve temizliğinin düzenli olarak yapıldığına dikkat çeken akın, mesajını şöyle sürdürdü:

“Hayvanların aşılarını ve sağlık kontrollerini yaptıktan sonra 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince doğal ortamlarına bırakıyoruz. Onlar da can taşıyor, onları görmezden gelemeyiz. Yaşam haklarına saygı göstermeli, sağlıklı ve huzurlu yaşamaları için elimizden geleni yapmalıyız. Nesillerin korunması da hayvan haklarının bir parçası olarak görülmelidir. Doğal dengenin korunmasında önemli bir yere sahip olduğunu bildiğimiz hayvanlar için Bartın Belediyesi olarak imkanlarımız dahilinde üzerimize düşeni yapıyor, ilgili sivil toplu kuruluşlarına da destek vermeye devam ediyoruz. Toplum olarak canlıların ve özellikle hayvanların korunmasına özen göstermeli ve çocuklarımızı bu şuurla eğiterek yetiştirmeliyiz. Vatandaşlarımızın da bu konudaki hassasiyetlerinden hiç şüphem yok. Hayvanları koruyalım, sevelim, acı çekmelerine asla izin vermeyelim. 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün hepimizin dostu olan hayvanların, korunması, sağlıklı ve huzurlu yaşamalarına vesile olmasını temenni ediyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın sahipsiz hayvan barınağı Dünya Hayvanları Koruma Günü
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2013 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi
Bartın Web Tasarım