Belediye mücadeleye devam ediyor

Çin’in Wuhan kentinden çıkan ve tüm dünyaya yayılan Covid19 virüsü, çok sayıda can kaybına ve insan hayatını tehdit etmeye devam ediyor. Yaşanan bu küresel sağlık sorununun önüne geçmek ve önlem almak amacıyla ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren çeşitli çalışmalarla tedbirler alan Bartın Belediyesi çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Bu haber 2020-04-08 16:00:46 eklenmiş ve 274 kez görüntülenmiştir.

 

Covid-19 salgını tedbirlerini en üst seviyeye çıkartan Bartın Belediyesi, tüm imkânlarını seferber ederek çalışmalarını sürdürüyor. Belediye bünyesinde oluşturulan ekipler, vatandaşların ortak kullandığı alanlar başta olmak üzere belirlenen program şehrin dört bir yanında tedbirler almaya devam ediyor.

 

 

3 bin 380 kez araç dezenfeksiyonu gerçekleştirildi

 

Covid-19 virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla olağanüstü önlemler alarak şehrin birçok noktasında tedbir amaçlı çalışmalar yürüten Bartın Belediyesi kurmuş olduğu Araç Dezenfeksiyon İstasyonunda M ve H Plakalı tüm minibüsler, ticari taksiler ve kamu kurumlarına ait araçları dezenfekte etmeye devam ediyor. 19 Mart tarihinde hizmet vermeye başlayan Araç Dezenfeksiyon İstasyonunda 6 Nisan tarihine kadar 3 bin 380 kez araç dezenfeksiyonu gerçekleştirildi. Araç Dezenfeksiyon İstasyonu hafta içi saat 08.30-20.00 Pazar günleri ise 08.30-18.00 saatlerinde hizmet vermektedir.

 

 

Maske dağıtıldı, bilgilendirme yapıldı

 

Halkın ortak kullanım alanların her türlü tedbiri alan Bartın Belediyesi, Salı ve Cuma günleri kurulan Galla Pazarı, Kapalı Pazaryerleri ve semt pazarlarında satış yapan vatandaşlara maske dağıtımında bulundu.  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın,  Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve Zabıta Müdürlüğü personeli ile Davut Fırıncıoğlu Caddesi, Şadırvan Caddesi ve Bartın Belediyesi Özel Halk Durağı ile çevresinde ki esnaflara maske vererek uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirmede bulundu.

 

 

Yollar ve çöp konteyneri dezenfekte ediliyor

 

Covid-19 virüs salgınına karşı ilk günden beri etkin bir mücadele sergileyen Bartın Belediyesi, kent merkezi ve mahallerde yürütmüş olduğu yol ve kaldırım yıkama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Şehrin bir çok noktasını dezenfektan maddelerle yıkayarak dezenfekte eden ekipler çalışmalarını Gölbucağı Mahallesi’ne bağlı cadde ve sokaklarda devam ettiler. Ayrıca ekipler Gölbuca Mahallesi’nde ki çöp konteynerini de Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan maddelerle yıkarak temizlediler.

 

 

29 günde 2 bin 800kg kedi-köpek maması dağıtıldı

 

Şehrin birçok noktasında Covid-19 virüs salgını tedbir çalışmalarını sürdüren Bartın Belediyesi, bir yandan da sahipsiz hayvanlarda destek olmak amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyor. Bartın ve İnkumu Tatil Beldesinde kurmuş oldukları hayvan beslenme noktalarını her gün kontrol eden Bartın Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tedbirlerin uygulanmaya başladığı günden bu yana 29 günde bin 300 kg. kedi, bin 500 kg. köpek mamasını beslenme noktalarına bıraktı.

 

 

Akın: “Kurallara uyarak bu süreci çok daha kolay aşacağız”

 

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, “Covid-19 virüs salgının ülkemizde görüldüğü ilk andan itibaren halkımızın ortak kullanım alanları başta olmak üzere tüm mahalle ve sokaklarımızda önlem amaçlı çalışmalar yürütüyoruz. Bizlerin yapmış olduğu çalışmalar kadar halkımızın da bu süreçte çok dikkatli olması gerekiyor. Vatandaşlarımızın gerekmedikçe evlerinden çıkmamalarını istiyoruz. Çıkmak zorunda olan vatandaşlarımızın ise yapılan uyarıları dikkate almaları gerekiyor. Kurallara uyarak bu süreci çok daha kolay aşacağız” dedi.

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Covid-19
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi