Şehirlerarası seyahat Vali’nin iznine tabi

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, telekonferans yöntemi ile yapılan görüşmede kendilerine, daha önce tren, uçak ve otobüsler ile yapılan seyahatler için alınması zorunlu tutulan seyahat izin belgesinin bundan böyle özel araçları ile bir şehirden bir diğerine gidecek olan vatandaşlar için de geçerli olacağını ve bu konudaki izin mercinin de Valiler olacağını bildirdiğini söyledi.
Bu haber 2020-04-01 22:44:57 eklenmiş ve 1373 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti İl başkanları ile yaklaşık 7 saat süren telekonferans görüşmesi yaptı. Koronavirüs (Covid-19) salgını ile ilgili olarak illerdeki son durumun ele alındığı ve tedbirlerin değerlendirildiği toplantıya ilişkin olarak bilgiler veren Turhan Kalaycı, Erdoğan’ın bu virüs ile yürütülen mücadeledeki en büyük avantajımızın güçlü sağlık altyapımız olduğunu, kurumlarımızın uygulamaları sıkı bir şekilde takip etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdiğini söyledi.

 

 

Kalaycı’nın verdiği bilgiye göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, telekonferansta özetle şunlara dikkat çekti:

 

“Daha ileri tedbir vatandaşa bağlı”

 

“Tedbirlere riayet etme konusunda AK Parti teşkilatlarının ve partimize gönül verenlerin örnek ve öncü olması gerekiyor. Aksilikler kısa sürede yetkili kurumlara bildirilmeli. Milletimizden şu sıkıntılı günler geçene kadar evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum. Vatandaşlarımız kendilerini karantinaya alırsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Amacımız, ülkemizin bu sıkıntılı dönemi en kısa sürede, en az kayıpla geride bırakmasını temin etmektir.

 

“Yetkili merci valilerimiz”

 

Sosyal mesafeyi ne kadar uzatırsak hastalığın yayılma hızını o derece çabuk kırarız. Şehirlerarası ulaşım kısıtlandı ihtiyaç halinde şehir içi ulaşımda da benzer tedbirleri uygulamaya sokabiliriz. Daha önce tren, uçak, ve otobüsle seyahat edenler izin getirilen seyahat izin belgesi bundan sonra özel araçlarıyla dahi olsa bir şehirden diğerine seyahat eden vatandaşlarımız için de geçerli olmalı. Bu konudaki yetkili merci ise Valilerimizdir.”

 

 

“Devlet içinde devlet olmaz”

 

Üretimin ve ihracatın devam etmesi konusunda kararlıyız. Biz Bize Yeteriz kampanyasında toplanan paralar ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Şahsımın ve kabine üyelerimizin maaşlarından yaptığı yardımlarla başlayan kampanya iş dünyamız, hayırseverlerimiz ve vatandaşlarımız tarafından sahiplenildi.

Kampanyayı devletimiz yürütüyor. Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur. Tüm kampanyalar sadece devletimizin açıklamış olduğu birimler tarafından yürütülmektedir. Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım. Eğer ağzından çıkanı kulağı duymuyorsa milletimiz vakti saati geldiğinde bunun da cevabını onlara verir. İzinsiz kampanya yürütülemez, yasalar müsaade etmiyor.

 

“Bu sıkıntıyı da atlatacağız”

 

Ülkemiz son 7 yılda nice saldırılara göğüs gerdi, inşallah bugün yaşadığımız sıkıntıyı da atlatacağız. Bizler milletimizin kapısını seçimden seçime çalanlardan asla olmadık, olmayacağız. Bugüne kadar eser siyasetiyle, hizmet siyasetiyle milletimizin karşısına çıktık, bundan sonra da aynı yoldan yürüyeceğiz.”

Turhan Kalaycı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 7 saat süren toplantıya 2 Nisan Perşembe günü de kaldığı yerden devam edeceğini ve il başkanlarından görüşlerini almayı sürdüreceğini özlerine ekledi. 

ETİKETLER : Bartın AK Parti Recep Tayyip Erdoğan Turhan Kalaycı telekonferans il başkanları toplantısı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi