Bartın EVİNDE KAL!

Bu görüntüler, 20 Mart Cuma günü Bartın’da çekildi. Sosyal medyada yayınlanmasının ardından pek çok aklıselim vatandaşın tepkisine neden olan görüntülerdeki insanların büyük bir çoğunluğunun yaşının hayli ileri olması, Koronavirüs salgınından en fazla ve ağır şekilde etkilenen yaş gurubunun bu kişiler olması nedeniyle daha da fazla infiale neden oldu.
Bu haber 2020-03-21 16:05:55 eklenmiş ve 663 kez görüntülenmiştir.

 

Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen yaşlılarımız başta olmak üzere pek çok Bartınlı’nın hala evde kalmak yerine sokaklara çıktığı, özellikle de marketlerde, bankaların önünde ve atm kuyruklarında sosyal mesafe gözetmeksizin yakınlaşmaları salgın riskini arttırıyor.

Tavsiyeyle olmuyorsa gerektiğinde kolluk güçleri de kullanılarak bu görüntülerin önüne geçilmesi gerekiyor. Artık herkesin konulan yasakların bizlerin sağlığı ve geleceği için hayati öneme sahip olduğunu çok işi anlaması gerekiyor. Ocak ayının başından beri Çin’in Vuhan kentinde başlayıp şimdi ülkemiz dahil tüm dünyayı etkisi altına alan ve şimdiye kadar 10 binin üzerinde insanın yaşamını kaybetmesine neden olan Kovid-19 salgının şakası yok. Artık lütfen herkes aklını bayına alsın ve yetkililerin de hemen her fırsatta uyardığı gibi zorunluluk dışında evinden çıkmasın.

 

 

Kamuya açık alanlarda yaratılan her birliktelik ve kalabalık bu illet virüsün kendisine yeni yaşam alanları bulması ve salgının istenmeyen şekilde artması için zemin hazırlıyor.

Lütfen Bartın, tüm bunların bilincinde ol ve EVİNDE KAL…

ETİKETLER : Bartın Koronavirüs
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi