Güner: “Panik yok, tedbir var”

Bartın Valisi Sinan Güner, Koronavirüs dolayısıyla büyük bir korku ve endişe içinde olan vatandaşlara telkinde bulunurken, devletin tüm tedbirleri almaya çalıştığını, panik yapılmaması gerektiğini, kişisel hijyene çok dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Bartın Valiliği, salgınla mücadele çerçevesinde zorunlu olmadıkça tüm toplantı, etkinlik ve organizasyonların iptal edildiğini duyurdu.
Bu haber 2020-03-16 17:02:50 eklenmiş ve 220 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Artık tüm dünyada olduğu gibi Türkiye ve Bartın’da da tek gündem Koronavirüs ve mücadele yöntemleri. Konu insan sağlığı olunca herkesin duyarlılığı da had safhada oluyor. Zaman zaman sosyal medya aracılığıyla toplumda korku ve paniğe neden olabilecek paylaşımlar yapılırken, yetkililer, resmi kanallardan yapılmayan hiçbir açıklama ya da bilgiye itibar edilmemesi gerektiği konusunda vatandaşları kesin bir dille uyarıyorlar.

Bartın Valisi Sinan Güner de sosyal medya hesapları aracılığıyla Bartınlılara sakin olmaları telkininde bulunurken, “Devlet tüm tedbirleri almaya çalışıyor” dedi. Vatandaş olarak açıklanan kurallara uyulmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Güner, Facebook sayfası aracılığıyla şu görüşleri dile getirdi:
“Kişisel hijyen kurallarına dikkat edelim. Yurt dışından gelenler ve umreden gelenler mutlaka 14 gün kuralına uymalıdır. Fiziki ve sosyal mesafeleri koruyalım. Toplu etkinlikler düzenlemeyelim, planlanmış olanları iptal edelim ve katılmayalım. Panik yok, tedbir var. Allah Alet-i Kerime’de “Tedbir alın” buyuruyor. Tedbir insani ve İslami bir zorunluluktur. Hep birlikte bu günleri de atlatacağız inşallah.”

 

Tüm toplantı ve etkinlikler iptal edildi!

 

Bu arada; İçişleri Bakanlığı’nın direktifleri ve Sağlık Bakanlığı’nın tavsiyeleri doğrultusunda Koronavirüs salgını ile mücadele çerçevesinde zorunlu olmadıkça tüm toplantı, etkinlik ve organizasyonlar da iptal edildi. Konuya ilişkin olarak Bartın Valiliği’nin sosyal medya platformları aracılığıyla yapılan açıklamada, “Valilikçe alınan tedbirler kapsamında, zorunlu durumlar hariç toplantı, etkinlik ve organizasyonların iptal edilmesi kararı alınmıştır” denildi. Bu bağlamda Bartın Valiliği tarafından gerçekleştirilen “vatandaş buluşmaları” ve “halk günleri” ile “mahalle ve muhtarlar toplantıları”nın da iptal edildiğini bildiren Bartın Valiliği açıklamasında şöyle denildi:
“Vatandaşlarımızın tedbirlerin sürdüğü bu günlerde evlerinden çıkmadan veya kalabalığa karışmadan Valiliğimize ulaşma imkanı veren Açıkkapı sistemini kullanmalarının faydalı olacağı değerlendirilmektedir. Vatandaşlarımız,

www.acikkapi.gov.tr adresini kullanarak veya Apple Store ve Google Play’den Açık Kapı Uygulamasını indirerek 7/24 Valiliğimize ulaşabilirler.”

ETİKETLER : Bartın Sinan Güner koronavirüs Bartın Valiliği
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi