Bartın Eğitim Sen, yeni yönetimini belirledi

Bartın Eğitim Sen 11.Olağan Genel Kurulu’nu Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Seçimde güven tazeleyen Sedat Bora yeni yönetimde de Başkan olarak yer aldı.
Bu haber 2020-03-16 16:49:37 eklenmiş ve 189 kez görüntülenmiştir.

 

Divan Başkanlığını Eski Amasra Eğitim Sen Başkanı Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’ın yaptığı kongrede divan kurulu üyelikleri Eski Eğitim Sen Şube Başkanı Bayram Şimşek, SES Şube başkanı Fehmi Yüksel ve BES Şube Başkanı Metin Ergin’den oluştu. Genel Kurula CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu, Amasra CHP İl Başkanı Selim Karakaş, CHP Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak ve CHP yöneticileri, Sol Parti Bartın İl Başkanı Mehmet Güler ve Amasra İlçe Başkanı Adnan Soylu, Bartın Eğitim Kültür Derneği Başkanı Mehmet Korkut, KESK’e bağlı SES, BES, ESM yöneticileri Bartın Güzel Sanatlar Derneği Başkanı Kubilay Menteş, Bartın Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Nilgün Saban, Bartın Platformu Yürütme Kurulu üyeleri Erdoğan Atmış ve Mustafa Artar ve Berkay Dal, Ziraat Mühendisleri Odası’ndan Ayşe Sevtap Uzun, emekli öğretmenler ve Eğitim sen üyeleri katıldı.

 

 

Geride kalan 3 yıl içerisinde emek, eğitim hakkı, çevre ve demokrasi konularında Bartın genelinde verilen mücadelelerin ve yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiği genel kurulda, gelecek dönem özel-kamu ayrımı gözetmeksizin tüm eğitim emekçilerinin sorunlarını mücadele konusu yapılarak, kapsayıcı bir örgütlenme modeline geçilmesi gerektiği vurgulandı. Eğitim Sen’in birçok alanda mücadele yürüttüğüne de dikkat çekilerek tüm üyelerinin görev alacağı kurumsal bir yapının geliştirilmesi gerektiğinin de kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğuna dikkat çekildi.

 

 

Konuşmaların ardından yapılan seçim neticesinde ise Yürütme Kurulu’na; Sedat Bora, Aysun İlerler, Deniz Burak Bayrak, Hasan Buğra Kapucu, Tuğba Aydoğan, Yüksel Tunçer ve Yasin Özdemir seçildi.

 

 

Yürütme Kurulu, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği ilk toplantısında ise görev dağılımını belirledi. Buna göre; Yürütme Kurulu Başkanı Sedat Bora olurken Yüksel Tunçer – Sekreter, Hasan Buğra Kapucu - Mali Sekreter, Denız Burak Bayrak - Örgütlenme Sekreteri, Tuğba Aydoğan – Özlük Hukuk Sekreteri, Yasin Özdemir – Eğitim Sekreteri, Aysun Özdemir - Kadın Sekreteri oldu. Denetim Kurulu’nda Başkan Sabri Ekmekçi, Başkan Yardımcısı Soner Kaykı, Raportör ise Emin Öztürk olurken, Disiplin Kurulu Genel Merkez Delegesi Sedat Bora, Disiplin Kurulu Başkanı Erdal Güzel, Başkan Yardımcısı Derviş Bahar, Üye ise Nurgül Çağşar Evci seçildi.

ETİKETLER : Bartın Eğitim Sen Sedat Bora
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi