TSO fırsatçılara savaş açtı

Koronavirüs salgınını insanların ihtiyaçları üzerinden fiyat artışlarıyla fırsata çevirmeye çalışanlara ülke genelinde olduğu gibi Bartın’da da adeta savaş açıldı. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Halil Balık, yaşanan süreçte başta virüsten korunma amaçlı kullanılan maske ve dezenfekte ürünlerinin fiyatlarında yaşanan aşırı artışları takibe aldıklarını belirtirken fırsatçılığa asla göz yummayacaklarını söyledi. Balık, “Bunlara karşı sessiz kalmayacağız, cezalarını vereceğiz” dedi.
Bu haber 2020-03-14 16:36:18 eklenmiş ve 177 kez görüntülenmiştir.

"Cezalarını vereceğiz"

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın TSO Yönetim Kurulu Başkanı Balık, dünya genelinde salgına dönüşen Koronavirüs’ü haksız yüksek kazanç kapısı olarak görenlere yönelik izleyecekleri tutum konusunda açıklamalarda bulundu. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm ülkeleri etkisi altına alan Koronavirüs salgınının her ne kadar istenmeyen bir durum olsa da alınan tüm önlemlere rağmen ülkemizi de etkilediğini anımsatan Balık, şunları söyledi:

“Devletimiz tarafından vatandaşlarımız hızlı bir şekilde bilgilendirilmiş, alınması gereken tedbirler alınmış ve kurumlarımızın çalışma sistemi salgınla mücadeleye odaklı olarak yeniden düzenlenmiştir. İş dünyamız da devletimizce alınan tedbirlere hızlı bir şekilde uyum sağlamış olup salgınla mücadeleye katkı vermektedir. Bunun birlikte gerek basından, gerek sosyal medyadan ve gerekse vatandaşlarımızdan bazı ürünlerde haksız fiyat artışı yapıldığı yönünde geri bildirimler alınmaktadır. Bartın Ticaret ve Sanayi Odası olarak, ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve haksızlık yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız.”

ETİKETLER : Bartın Bartın TSO Halil Balık Koronavirüs fırsatçı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi