CHP Bartın İl ve İlçe örgütleri Ankara’daydı

CHP Bartın il ve ilçe örgütleri, Meclis’e giderek, CHP’nin haftalık olağan TBMM Grup toplantısına katıldı. Daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden CHP Bartın heyeti, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel ve CHP Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ile de biraraya geldiler. Heyetin son durağı ise parti genel merkezi oldu.
Bu haber 2020-03-14 16:01:05 eklenmiş ve 1714 kez görüntülenmiştir.

 

 

EREN SARIKAYA

CHP’nin Bartın’daki tüm örgütlerinde görevli yöneticiler, geçtiğimiz hafta içinde adeta Ankara’ya çıkarma yaptılar. Kalabalık bir heyet halinde ilk olarak TBMM’ye giden CHP’liler, burada CHP Bartın Milletvekili Av. Aysu Bankoğlu ile birlikte partilerinin TBMM Grup Toplantısına katılarak Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun gündeme ilişkin konuşmasını dinlediler.

 

Kılıçdaroğlu tavsiyelerde bulundu

 

Grup toplantısının ardından Milletvekili Bankoğlu, İl Başkanı Selim Karakaş, Merkez İlçe Başkanı Nazif Çomak ve Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır öncülüğündeki İl ve İlçe örgütlerinin yöneticileri CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nu TBMM’deki makamında ziyaret ettiler. Kendisine yağlıboya Atatürk ve Amasra tablosu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu için de Bartın’da defne yapraklarından üretilen kişisel bakım seti ile defne çayı hediye eden CHP Bartın heyeti, burada Kılıçdaroğlu’nun ilimiz ile ilgili sorularını da yanıtladılar. Kılıçdaroğlu kısa bir süre önce satın alınan yeni İl Başkanlığı binası ile ilgili olarak bilgiler aldı. CHP Bartın il ve ilçe yöneticilerine tavsiye ve öğütlerde bulunan Kılıçdaroğlu, Bartınlılara selamlarını iletmeyi de ihmal etmedi. Ziyaret toplu hatıra fotoğrafı çekinin ardından sona erdi.

 

Özel ile sohbet ve Genel Kurul ziyareti

 

CHP Bartın heyetinin sonraki ziyareti ise CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’e oldu. Milletvekili Bankoğlu’nun da eşlik ettiği ziyarette Bartın ve ülke gündemine ilişkin fikir alış verişinde bulunma fırsatı yakalayan Bartınlı CHP heyeti, sonrasında ise Meclis Genel Kurul Salonu’nu da ziyaret edip yetkililerden bilgiler aldılar.

 

Salıcı ile sohbet

 

TBMM ziyareti ardından, parti Genel Merkezi’ni de ziyaret eden CHP Bartın heyeti, burada da Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı ile toplantı salonunda bir araya geldi ve gündeme dair soru-cevap şeklinde sohbet gerçekleştirdi.

ETİKETLER : chp bartın ankara amasra ulus kurucaşile kemal kılıçdaroğlu
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›