Muhtarlardan Kurucaşile çıkarması

Arıt ve Kurucaşile’deki 25 muhtar adına açıklama yapan Arıt Çöpbey Köyü Muhtarı Muhammet Arslan, Kurucaşile ile Arıt arasındaki yolun yapımına katkılarından dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.
Bu haber 2020-03-14 15:52:07 eklenmiş ve 388 kez görüntülenmiştir.

 

 

EREN SARIKAYA

 

25 muhtar, geçtiğimiz hafta, Kurucaşile Kaymakamı Muhammet Güzel, Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Zihni Sayın, Kurucaşile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Ergin ile İl Genel Meclisi üyesi Ayhan Özçelik’i ziyaret etti. Ziyaretlere ilişkin bilgi veren Arıt Çöpbey Köyü Muhtarı Muhammet Arslan Kurucaşile ve Arıt’ı ilgilendiren konuların ele alındığı görüşmelerin çok faydalı geçtiğini söyledi. Arslan, şöyle konuştu:
“Ziyaretlerimizdeki ana gündem maddemiz; Kurucaşile ile Arıt arasındaki geçmişten günümüze sosyal kültürel ve ekonomik bağların daha güçlü ve daha organize şekilde sürdürülmesidir. Yol konusu, Kurucaşile ve Arıt halkının yıllardır süre gelen ortak sorunu… Turizm, sanayi, eğitim gibi birçok özel ya da tüzel teşebbüslerin sonunda amacına ulaşamamasının tek nedeni bitmeyen yol çalışmalarıydı. 2023 Hedefleri olan Güçlü Türkiye’de iki bölgenin önündeki yol engeli ortadan kalkmıştır. Nasıl ki Ferhat Şirin’e kavuşmak için dağları deldi ise Kurucaşile de Bartın’a kavuşmak için birçok dağı tünellerle geçmiştir. Nasıl ki Mecnun Leyla’sına kavuşmak için çölleri aşmış ise Arıt da Çöme Boğazı’nı aşarak Bartın’a kavuşmuştur. Bu zor geçitlerin aşılmasında bizlere yardımcı olan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan, Bartın Valimiz Sayın Sinan Güner’e, Bartın Milletvekillerimiz Sayın Yılmaz Tunç ve Sayın Aysu Bankoğlu’na teşekkür ederiz.”

ETİKETLER : arıt muhtar kurucaşile muhtarlarr ziyaret yol cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi