“Bağımsızlığımızın ifadesi İstiklal Marşı”

AK Parti Bartın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Başkanvekili Yılmaz Tunç, İstiklal Marşının kabulünün 99. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili Tunç, mesajında, İstiklal Marşı'nın, Ülkemizin bağımsızlığının, Türk milletinin kahramanlığının ve milli mücadelemizin bir sembolü olduğunu belirterek, “Merhum Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un bağımsızlığımızın yegâne ifadesini İstiklal Marşıyla ortaya koymuştur” dedi.
Bu haber 2020-03-12 09:45:34 eklenmiş ve 325 kez görüntülenmiştir.

 

Milletvekili Tunç mesajında, İstiklal Marşı’nın ülkemizin bağımsızlığının sembolü, milletimizin kahramanlığını ve milli mücadelemizi en veciz sözlerle ifade eden, Türk milletinin karakterini yansıtan eşsiz bir eser olduğunu vurguladığı mesajında, şunları kaydetti:

“Bu eşsiz eserin her bir kelimesi, her bir mısraı bizlere anlamlı ve büyük mesajlar iletmektedir. Bu mesajları en ince ayrıntılarıyla kavrayan bir nesil, ülkemizi her alanda dünyada lider bir ülke yapacaktır, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Milli birliğimizi ve bekamızı hedef alan tehditlere karşı Ülkemiz bugünü ve geleceği bakımından tarihi ve hayati bir mücadele içerisindedir. Ülkemiz sınırlarımıza dayanan tehditlerin önüne geçmek için haklı mücadelesini başarıyla vermektedir. Ülkemiz haklı mücadelesinden hiçbir zaman geri durmayacaktır. Ülkemizin düşman işgalinden kurtularak, milli mücadelemizin başarıya ulaştığı ve bağımsızlığımızı kazandığımız o günleri her istiklal marşını okuduğumuzda bizlere hatırlatan ve o günlerin heyecanını bu günlere aktaran İstiklal Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy'un tabiriyle; ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ diyor, İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıldönümünde, tüm İstiklal şehitlerimizi, gazilerimizi ve merhum milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum.”

ETİKETLER : Bartın İstiklal Marşı Mehmet Akif Ersoy Yılmaz Tunç
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi