Kumluca’yı taşkından korunacak

Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında gerçekleştirilecek olan “Kumluca Çayı’na çift taraflı sedde imalatı taş alımı ihalesi”, 1 Nisan’da Bartın’da gerçekleştirilecek.
Bu haber 2020-03-12 09:29:34 eklenmiş ve 146 kez görüntülenmiştir.

 

İhaleye ilişkin olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, DSİ 233. Şube Müdürlüğünce Bartın’da gerçekleştirilecek ihale sonrasında vakit kaybedilmeksizin sözleşme imzalanacağını, o tarihten itibaren de işe başlanarak, her gün için idarenin talep ettiği miktarda taşın İdare’ye teslim edileceğini bildirdi. Tunç, “Günde en az 300 ton teslimat olmak üzere en geç 230 takvim günü içerisinde 0,4-2,0 ton kategorisindeki 50 bin ton taş ocak sahasında İdare'ye teslim edilecek” dedi.

 

Uzunluğu 2 kilometre

 

Milletvekili Tunç, Kumluca Beldesi’nin içerisinden geçen Kumluca Çayı taşkın koruma çalışmaları kapsamında yapılacak olan sedde ve taş tahkimatı çalışmalarının uzunluğunun 2 kilometre olacağını söyledi.

 

 

“Kumluca güzel bir görünüme kavuşacak”

 

Kumluca Çayı yan dereleri taşkın koruma çalışmaları ve beldenin muhtelif köylerinde taşkın koruma çalışmalarının daha önce tamamladıklarını anımsatan Milletvekili Tunç, “Kumluca Çayı taşkın korunma çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Kumluca beldesinin taşkından korunacak ve beldemiz daha güzel bir görünüme kavuşacak” diye konuştu.

ETİKETLER : Bartın Kumluca Kumluca Çayı DSİ AK Parti Yılmaz Tunç
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi