UYARILAR VE ÖNLEMLER ARD ARDA GELİYOR

Tüm dünyaya yayılan ve son olarak Türkiye'de de ortaya çıkan Koronavirüs'e karşı alınan önlemlere bir yenisi eklendi. Bartın Üniversitesi yurtdışı etkinliklerine katılımları iptal etti.
Bu haber 2020-03-12 09:18:09 eklenmiş ve 1185 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye’de ilk Koronavirüs vakasının görüldüğüne dair açıklamasının ardından pek çok vatandaş adeta maske ve dezenfektan jel ve benzeri maddeler almak için eczanelere ve medikallere akın etti. Büyükşehirlerde vatandaşların büyük marketlerdeki un, yağ ve makarna gibi dayanıklı gıda maddelerine olan talebinin de arttığı gözlemlendi.

Tüm hükümet yetkilileri, virüsün dünya genelinde yayılmaya başlandığından itiblaren Türkiye’nin doğru adımlarla önlemleri bir bir aldığını şu an için endişe etmeyi gerektiren bir durum olmadığını değişik platformlarda dile getirse de ülke genelinde kurumsal bazdaki tedbirler de dikkat çekiyor. Önlem amaçlı tedbirlerin alındığı alanlardan biri de çok sayıda kişinin aynı ortamda bulunduğu üniversite eğitimine ilişkin oluyor.

 

Yurtdışı etkinliklerine katılımlar iptal edildi

 

Bazı üniversiteler bahar tatilini öne çekerken bazı üniversitelerin Koronavirüs nedeniyle derslere uzaktan devam etme kararı aldığı bildiriliyor. Salgın nedeniyle önlem alan üniversiteler arasında Bartın Üniversitesi de bulunuyor. Buna göre; Bartın Üniversitesi’nde personel ve öğrencilerin değişim programları dahil olmak üzere yurtdışı etkinliklerine katılımlar ikinci bir duyuruya kadar iptal edildi. Yurtdışından dönen ya da dönecek öğrenci ve personelden kendilerine 14 gün süre ile bireysel karantina uygulayarak mümkün mertebe kalabalık ortamlara girmemeleri istenirken, söz konusu hastalığa dair belirtiler bulunması durumunda ise en yakın sağlık kuruluşuna başvurmalarının büyük önem arz ettiği bildirildi.

 

Devamsız sayılmayacaklar

 

Yurtdışından dönen ya da dönecek Bartın Üniversitesi öğrencilerinin belgelendirmeleri kaydıyla devamsızlıktan 2 hafta süre ile muaf tutulacaklarının dile getirildiği açıklamada, tüm personel ve öğrencilerin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılacak olan bilgilendirmelere titizlikle riayet etmeleri istendi.

ETİKETLER : Bartın Koronavirüs Covid-19 Bartın Üniversitesi
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi