Sosyal Hizmetler Merkezi’ne ziyaret

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, içinde “Paylaşım Merkezi”, “Kavaklı Yaşam Merkezi”, “Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi” ve “Evde Bakım Hizmetleri Birimi’ni barındıran Bartın Belediyesi Sosyal Hizmet Merkezi’ni ziyaret ederek yetkililerden bilgiler aldı.
Bu haber 2020-03-11 13:53:29 eklenmiş ve 203 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) – Konuya ilişkin açıklamasında Merkez’in Ağustos 2019’da hizmete sunulduğunu anımsatan Akın, burada çok önemli çalışmalara imza atıldığını söyledi. Sözkonusu Merkez’in Paylaşım Merkezi, Kavaklı Yaşam Merkezi, Nurhayat Sütlü Kadın Danışma Merkezi ve Evde Bakım Hizmetleri’nin bulunduğu dört birimden oluştuğunu anımsatan Baykan Akın, sözlerini şöyle sürdürdü:


İhtiyaç sahiplerinin hizmetinde

 

“Paylaşım Merkezi’mizde bağışçı vatandaşların kullanmadıkları kıyafet, ayakkabı, ev eşyası gibi çeşitli ürünleri topluyor. Merkez binada muhafaza edilen bu eşyalar görevli personel tarafından önce yıkanıyor, daha sonra ütülenerek kategorilerine göre erkek giyim, kadın giyim ve çocuk giyim olarak reyonlara yerleştiriliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise, birime başvurarak ihtiyacı doğrultusunda reyonlardan talep ettiği kıyafetleri temin ediyor. Talep eden ve ihtiyaç sahibi olan herkes, Paylaşım Merkezi biriminin sunduğu hizmetlerden faydalanabiliyor.

 

Çeşitli ihtiyaçlar karşılanıyor

 

Evde Bakım Hizmetleri birimimizde 65 yaş üzeri vatandaşlar için evde bakım başvurusunu değerlendirme aşamasının ardından, başvurusu yapılan vatandaşın evine giderek kişisel temizliği, ev temizliği ve çeşitli ihtiyaçların karşılaması gibi çalışmalar yapılıyor. Mahalle Muhtarları ile istişareli olarak çalışılan bu birim, ihtiyaç sahiplerinin yaşamlarını kolaylaştırmakta büyük fayda sağlıyor.

 

Birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor

 

Bir diğer birimimiz olan Kavaklı Yaşam Merkezimizde ise diğer yaşam merkezlerimizde olduğu gibi doğum günü, mevlit, toplantı, öğrenci kardeşlerimizin eğitim faaliyetleri, sivil toplum kuruluşlarının seminer gibi etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. İlk olarak 2015 yılında hayata geçirdiğimiz Yaşam Merkezleri Projelerimiz vatandaşlarımız tarafından çok sevilmekte ve faydalı şekilde kullanılmaktadır.

Eski Balıkhane binasının üst katında hizmet veren Rahmetli Nurhayat Sütlü’nün adını taşıyan Kadın Dayanışma Merkezimizi Kavaklı Sosyal Paylaşım Merkezi’ne taşıyarak çok daha iyi şartlar altında hizmet vermesine olanak sağladık. Kadın Danışma Merkezi ofisinde merkez personeli ve gönüllü avukat görev yapıyor. Bu birime başvuran vatandaşlarımız, kişisel hakları ve şahsını ilgilendiren tüm konularla ilgili gönüllü avukattan bilgi alabiliyor. Yine talep eden ve ihtiyaç sahibi olan tüm vatandaşlar bu hizmetten faydalanabiliyor.”

ETİKETLER : paylaşım merkezi cemal akın
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi