Kadın girişimciler Çakırkadı’da seminer düzenledi

Yürüttükleri sosyo-ekonomik faaliyetlerle değişik konularda farkındalık yaratmaya çalışan Bartın Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, son olarak Çakırkadı Köyü’ndeki kadınlara yönelik düzenlediği seminer ile sağlık, hukuk, iş imkanları, aile ve çocuk konularında bilgilendirmelerde bulundular.
Bu haber 2020-03-11 09:54:16 eklenmiş ve 570 kez görüntülenmiştir.

 

NİLÜFER ŞAHİN PİŞKİN

Bartınlı kadın girişimciler, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla güzel bir etkinliğe imza attılar. Bu özel günü Çakırkadı Köyü’ndeki hemcinsleri ile geçiren Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, köylü kadınlara sağlık, hukuk, iş ve aile danışmanlığı alanlarında seminer düzenlediler. Çok sayıda emekçi kadının katıldığı seminerde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin, Avukat Semdal Çınçın, Doktor Selin Özbakan, Aile Danışmanı Alev Esmer, İşkur Danışmanı Semra Akar bilgilendirmelerde bulundu.

Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri Süheyla Balık, Türkan Aydın, G. Gülin Aldatmaz, Mine Fırıncı, Aynur Göktepe Kaya, Nurgül Güney, Semra Akyol’ un da hazır bulunduğu etkinliğin ardından organizasyona destek olan konuşmacılara katkılarından dolayı plaket de takdim edildi.

 

 

Kadınlara yönelik etkinlikler sürecek

 

Kurul’un faaliyetlerine ilişkin bilgi veren Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülsüm Karakaş Al şunları söyledi:

“Her yıl emekçi kadınlarımız için neler yapabiliriz diye Kadın Girişimciler Kurulu olarak plan ve programlar yapıyoruz. Daha önceki senelerde Bartın Merkez’deki emekçi kadınlarımıza, Galla Pazarı’nda çorba ve nohutlu pilav gibi ikramlarımız oluyordu. Ayrıca fidan dikimi töreni yaparak dikili birer ağaçları olmasını da amaçlamıştık. Sığınma evindeki kadınlarımız ve çocuk evlerinde yaşayan çocuklarımıza yönelik de yemek ve benzeri çeşitli etkinlikler düzenledik. Bu sene de Çakırkadı Köyü’ndeki emekçi kadınlarımızı ziyaret ettik. Köy muhtarımız Ülviye Kaya aracılığıyla onlarla sağlık, hukuk, iş imkanları, aile ve çocuk konularında uzman katılımcılarımızın da desteğiyle bir program düzenledik. Verimli geçtiğine inanıyoruz. Hedef grubumuz her zaman kadın ve bu yolda da etkinliklerimize devam edeceğiz.”

 

ETİKETLER : Bartın Bartın TSO Kadın Girişimciler Kurulu Dünya Kadınlar Günü
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi