DEVA’da Bartınlı bir kurucu Altuğ Ankaralı

Ali Babacan'ın partisinin Kurucular Kurulu listesi sosyal medyaya düştü. Listede bir de Bartınlı bulunuyor. Sözkonusu Bartınlı’nın adı Altuğ Ankaralı.
Bu haber 2020-03-09 14:49:44 eklenmiş ve 435 kez görüntülenmiştir.

 

 

TOLGA AKINER

AK Parti’den ayrılarak yollarına kendi kurdukları siyasi partilerle devam edecek ya da edenlerin nasıl bir teveccüh görecekleri merak konusu olurken, partilerin Kurucular Kurulları ve yönetim kadrolarındaki isimlerin görecekleri ilgi ve alaka adına önemli bir veri olacağı konuşuluyor.

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce kuruluşunu gerçekleştiren ve Türkiye genelinde örgütlenme faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren eski Başbakanlar’dan Ahmet Davutoğlu’nun bayında bulunduğu Gelecek Partisi’nin Kurucular Kurulu’nda askif siyasetin içinde olan bir Bartınlı Yasemin Dora Kurtkaya’da yer almış, Kurtkaya sonrasında ise Bartın İl Başkanı olarak atanmıştı. Halen İl ve ilçe örgütlenmesine ilişkin yoğun mesaisini sürdüren Kurtkaya, Çatmaca mevkiinde kiralanan daireyi de Bartın İl Başkanlığı olarak donatarak resmi açılışa hazır hale getirmeye çalışıyor.

Bu noktada AK Parti’den ayrılan bir diğer isim olan eski Bakanlardan Ali Babacan’ın da kuracağı partiye ilişkin çalışmalar hız kazandı. Adının “Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA)” olacağı iddia edilen partinin Kurucular Kurulu listesi de kısa bir süre önce sosyal medya platformlarında paylaşılmaya başlandı. Henüz parti kurulmadığı ve ilk ağızdan resmi bir açıklama yapılmadığı için şu aşamada sadece iddia düzeyinde değerlendirilen listede kamuoyunun yakından tanıdığı bazı isimler dikkat çekiyor.

 

 

Altuğ Ankaralı kimdir?

 

Üstelik listede Bartınlı genç bir yazılımcının da adı var. Bu isim Altuğ Ankaralı oldu. Ankaralı, DEVA’nın Kurucular Kurulu’nda yer aldı. 1994 Bartın doğumlu olan Altuğ Ankaralı, üniversite mezunu ve Yazılım Mühendisi olduğu öğrenildi.

 

Dikkat çeken isimler var

 

Bunlardan biri 15 Temmuz darbe girişim sırasında Eskişehir'deki Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı olan emekli Korgeneral Mehmet Şanver. Diğer önemli isim ise Milliyetçi Hereket Partisi’nin gençlik yapılanması olan Ülkü Ocakları’nın Kurucu Genel Başkanı Ramiz Ongün oldu. Hatırlanacağı üzere Ramiz Ongun, Devlet Bahçeli'ye karşı genel başkanlık yarışına girmiş ancak kaybetmişti.

 

Eski Bakanlar da var

 

DEVA’nın Kurucular Kurulu listesinde AK Partili eski bakanlardan Sadullah Ergin, Selma Kavak ve Nihat Ergün’ün yanı sıra eski milletvekillerinden Mustafa Yeneroğlu, Ali İhsan Merdan, Ahmet Faruk Ünsal, Edip Uğur, Müfit Yetkin, Abdurrahman Aksoy ve Hasan Karal’ın da isimleri yer aldı.

 

ETİKETLER : altuğ ankaralı deva ali babacan parti siyaset
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi