Tunç ve Kalaycıya cevap Karakaş’tan geldi

CHP Bartın İl Başkanı Selim Karakaş’ın hedef tahtasında AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve AK Parti İl Başkanı Turhan Kalaycı vardı. Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen alçak saldırıda askerlerimizin şehit düşmesi sonrasında AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP milletvekillerinin imzalarını taşıyan ortak metin ile milli bir duruş sergilendiğini ve millete birlik- beraberlik mesajı verildiğini anımsatan Karakaş, bundan TBMM’de İdlib saldırısı ile ilgili gerçekleştirilen kapalı oturuma ilişkin attığı tweetler ile CHP’ye yönelik ağır eleştirilen yönelten Milletvekili Tunç’a, “28 Şubat tarihli ortak bildiriye imza atan başka bir CHP mi? Ne çabuk düşman oldu. Bu nedenle milletimizin duymadığı ve bilgi sahibi olmadığı Meclis kapalı oturumuna atıfta bulunarak CHP’yi ve CHP’lileri düşman ilan etmek bir milletvekili olarak size yakışıyor mu? CHP TSK’ya sokağa çıkamayacak kadar ne söyleyebilir ki?” diye sordu ve “Eğer biraz vicdan sahibi iseniz, sizde biraz yürek varsa, yerel bir ifade ile adamsanız bunları açıklamak zorundasınız” dedi. Karakaş, Amasra’da faaliyet gösteren Hattat Holding’in reklamını yapmakla suçladığı AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı’ya da “Grup Başkan Vekilimiz Engin Özkoç hakkında sosyal medya ve yerel basın aracılığı ile yaptığı AKP logolu basın açıklamalarında yer alan hakaret dolu sözleri ve hayvan benzetmelerini de aynen kendisine iade ediyorum” diyerek yüklendi.
Bu haber 2020-03-07 16:04:23 eklenmiş ve 2773 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Karakaş, Cumartesi günü, parti binasında düzenlediği basın toplantısı ile son dönemde yaşanan gelişmeleri değerlendirdi. Sözlerine 27 Şubat günü Suriye’nin İdlib kentindeki Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına yönelik olarak Esed rejim yanlısı günler tarafından gerçekleştirilen hava saldırında şehit düşen kahraman askerlerimizi anarak ve onların acısını hala en derin şekilde hissettiklerini belirterek başlayan Karakaş, şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerken yaralı gazilerimizin de bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diledi.

Sözkonusu hain saldırının ardından Türk milletinin Cumhurbaşkanlığı makamından resmi bir açıklama beklediğini ancak saldırıya ilişkin açıklama yapma görevinin Hatay Valisi’ne bırakılmasının herkeste şaşkınlık yarattığını ifade eden Karakaş, 28 Şubat Cuma günü TBMM de grubu bulunan partiler adına AKP Grup Başkan vekili Mehmet Muş, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Grup Başkan vekili Erkan Akçay ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın imzasının yer aldığı ortak bildiri ile böylesine günlerde olması gerektiği gibi milli bir duruş sergilendiğini ve millete birlik- beraberlik mesajı verildiğini söyledi. Karakaş özetle şöyle konuştu:

 

 

“Gülüp eğlenebildiler…”

 

“29 Şubat günü Çaycuma idlib şehidimiz Tolga Can Yılmaz’ın cenaze töreni için hazırlanırken; Sayın Cumhurbaşkanımız hain saldırıdan iki gün sonra Dolmabahçe’deki çalışma ofisinde yapmış olduğu toplantıda milletimize seslenmek yerine, şehit cenazelerimiz henüz toprağa verilmeden partisinin eski ve yeni İstanbul milletvekillerine seslenmeyi tercih etmiştir. Yapılan bu talihsiz toplantı milletimizin acılarını hafifletmek yerine daha da arttırmıştır. Bütün millet büyük bir üzüntü içindeyken, herkes, durumun hassasiyetinin gereği, her sözünü tartarak konuşurken, istisnasız tüm muhalefet meseleyi siyaset üstü tutarken, milletimiz, Cumhurbaşkanlığı makamından milli bir duruş beklerken, şehit analarının, şehit eşlerinin ve evlatlarının gözyaşları sel olurken, üzülerek söylüyorum devleti yönetenler bu toplantıda yapılan bir espiri sonucu gülüp, eğlenebilmişlerdir.

 

“Sıkıştıkça CHP’ye saldırıyorlar”

 

Milletçe birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olan günlerde bile AK Parti iktidarının her kademede, siyasi olarak sıkıştığını hissettiği her ortamda ülkeyi kutuplaştırmak, toplumu bölüp parçalamak, kendi seçmenini konsolide etmek adına muhalefete özelikle de CHP’ye saldırdığı bilinen bir gerçektir. Yaşanan hain idlip saldırısı sonrası da siyaseten sıkıştığını hisseden AKP iktidarı aynı yöntemlerle CHP’ye genelde ve yerelde ağıza alınmayacak sözlerle hakaret etmeyi tercih etmiştir.

 

Özkoç’a yapılan planlı saldırı

 

AK Parti Genel Başkanı 3 Mart Salı günü partisinin grup toplantısında Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ağıza alınmayacak sözlerle hakaret etmiştir. Grup Başkan Vekilimiz Sayın Engin Özkoç aynı üslupla kendisine cevap verdiğinde ise TBMM’de AK Parti grubu tarafından gerçekleştirilen bu planlı saldırıya maruz kalmıştır. TBMM Genel Kurulu’nda, Grup Başkanvekilimiz Sayın Engin Özkoç’a karşı AK Parti grubu tarafından gerçekleştirilen bu planlı linç girişimini şiddetle kınıyoruz. Ancak böyle sıkıntılı günlerde bizler AKP ile aynı saldırgan dili kullanmayacağız. Siyasi geçmişimizden aldığımız terbiye ve nezaket kuralları içinde hak edene hak ettiği cevabı da vermekten geri kalmayacağız.

 

 

“Sayın Tunç, size yakışıyor mu?”

 

4 Mart günü AKP Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç attığı bir tweette 3 Mart günü TBMM de yapılan kapalı oturuma atıfta bulunarak ‘Dün kapalı oturumda ordumuz hakkında söylediklerini millet duysa sokağa çıkamazlar. Bu CHP siyasi parti değil, Türkiye’yi içerden vuran bir düşman’ diyor. Sayın Tunç, 28 Şubat’ta TBMM de AK Parti, CHP, MHP, İYİ partinin imzaladığı, sizin de tweetini paylaştığınız yukarıda okuduğum 28 Şubat tarihli ortak bildiriye imza atan başka bir CHP mi? Ne çabuk düşman oldu.

Sayın vekil bilmen gerekir ki CHP, kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. CHP, köklerini Kuvayı Milliye’den, gücünü ise aziz milletimizden alır. Bu nedenle milletimizin duymadığı ve bilgi sahibi olmadığı Meclis kapalı oturumuna atıfta bulunarak CHP’yi ve CHP’lileri düşman ilan etmek bir milletvekili olarak size yakışıyor mu?

 

“Adamsanız bunları açıklamak zorundasınız”

 

Ayrıca CHP, Kuvayı Milliye ruhu ile Kurucu Genel Başkanı Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk milleti ile birlikte yoktan var edilen Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri’ne sokağa çıkamayacak ne söyleyebilir ki? Eğer biraz vicdan sahibi iseniz, sizde biraz yürek varsa, yerel bir ifade ile adamsanız bunları açıklamak zorundasınız. Ya da milletvekili sıfatı ile yaptığınız görevin üstlendiğiniz sorumluluğun bilincinde değilsiniz. Biz CHP’liler milletimizin birlik ve beraberliği, vatanın bölünmez bütünlüğü için içeride ve dışarıda düşmanlarımıza karşı mücadele eden silahlı kuvvetlerimize, can veren kahraman şehitlerimize, kan döken gazilerimize sadece sevgi ve saygı duyarız. Ya siz. Ayrıca yaşamım boyunca üyesi olmaktan onur duyduğum bir CHP’li olarak yarın bana düşmanca nasıl bakacaksınız merak ediyorum.

 

“Sizler mirasyedilersiniz”

 

CHP 97 yıllık bir koca çınardır. Sizler ve sizin gibiler bu koca çınarın gölgesinde serinleyip Cumhuriyetin bütün kazanımlarını özelleştirme adı altında satmaya devam eden ve bu kazanımlardan yandaşlarınıza rant devşiren miras yedilersiniz.

 

“Sizde vicdan var mı?”

 

İdlib’te bir günde 36 şehit kahraman askerimiz varken 3 Mart günü Bartın’a Millet Bahçesi müjdesi veriyorsunuz. 4 Mart günü de sosyal medyadan gelen eleştirilere yine yerel basın yolu ile ‘yeter ki böyle devam edin’ diyerek cevap veriyorsunuz. Sayın Milletvekili son bir ay içinde İdlib’te 20’li yaşlarda 50’nin üzerinde şehidimiz var. Aileler, analar, babalar, eşler ve çocukların yüreği yanıyor, kan ağlıyorlar, Sosyal medyada şehit ailelerinin Türk Bayraklı evlerini yaşam alanlarını görmediniz mi? Şehit cenazelerindeki resmi törenlerden sonra bu acıyı yaşayan analar, babalar, eşler ve çocuklar gözünüzün önüne geliyor mu? Merak ediyorum sizde vicdan var mı? Ama siz Millet Bahçesi diyorsunuz sayın milletvekili. Gündem mi değiştirmek istiyorsunuz. Biraz saygı lütfen… Sayın milletvekili vatandaş sizden betona gömülen paralar ile yapılan Millet Bahçesi değil iş ve aş bekliyor.

   

“Kalaycı, özel şirketin reklamını yapıyor”

 

Mesele gündem değiştirmeye çalışmak olunca aynı AKP Milletvekili Yılmaz Tunç gibi, AKP İl Başkanı Turhan Kalaycı da 15 yıldan beri Bartın’ın başına bela olan şu ana kadar bir kilogram bile kömür çıkartmayan, devlete karşı hiçbir yükümlülüğünü yerine getirmeyen termikçi şirketin ocağına girip yol üstünde sözde kömüre kazma sallayıp özel şirketin reklamını yapıyor. Sayın Başkan biz zaten sizlerin emekten yana olmadığınızı ve emekçilerin yanında yer almadığınızı biliyoruz. Çok mu gerekliydi böyle bir zamanda işçileri emekçilerin aylardır maaşlarını, işten çıkarttığı işçilerin tazminatlarını ödemeyen asalak şirketin yanında yer almanız.  

 

“Hakaretlerini aynen iade ediyorum”

 

AKP Genel Başkanının; Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı kullandığı siyasi nezakete uymayan üslupla, AKP İl Başkanı sıfatı ile Turhan Kalaycı’nın Grup Başkan Vekilimiz Engin Özkoç hakkında sosyal medya ve yerel basın aracılığı ile yaptığı AKP logolu basın açıklamalarında yer alan hakaret dolu sözleri ve hayvan benzetmelerini de aynen kendisine iade ediyorum.

 

“Oyuna gelmeyeceğiz”

 

Bütün bu yaşananlar bizleri ve milletimizi derinden yaralamaktadır. Tam da bu sırada birlik beraberlik içinde düşmana karşı tek vücut olmamız gerekirken, ekonomik ve siyasi krize çözüm bulamayan, barışta ve savaşta başarısızlıklarını ört bas etmek isteyen, milletimizin çıkarlarını savunan bizleri yumruklarla susturmaya çalışan AKP iktidarının oyununa gelmeyeceğiz. Sağduyumuzla ülkemizin ve yurttaşlarımızın haklarını savunmaya devam edeceğiz. Yurt da ve dünyada barış ilkemizden asla taviz vermeyeceğiz.

 

“AKP halk desteğini kaybetti”

 

Hepimizin tarihteki örneklerinden bildiği gibi otoriter tek adam rejimleri halkın desteğini kaybettiklerini hissettikçe halk üzerindeki baskılarını artırarak otoritelerini yeniden tesis etmeye çalışırlar. 12 Eylül döneminde görmediğimiz baskı ve zulümlere şahit oluyoruz. Gazeteciler tutuklanmaya, AKP iktidarına muhalefet edenler düşman ilan edilmeye, yargı eliyle cezaevlerine gönderilmeye başlandı. Yaşanalar AKP’nin arkasındaki halk desteğini kaybettiğinin göstergeleri. Aynı İstanbul seçimlerinde olduğu gibi ilk seçimlerde, milletimizle birlikte, eli kanlı AKP iktidarını yeneceğiz.     

Yargı tehdidiyle, kaba kuvvetle, siyasi ve polisiye güç kullanarak hiçbir CHP’liyi sindiremezsiniz. CHP bütün örgütleri ile geçmişte olduğu gibi bugün de inandıklarını söylemekten ve gerçekleştirmekten geri durmayacaktır.”

ETİKETLER : Bartın CHP Selim Karakaş AK Parti Recep Tayyip Erdoğan Kemal Kılıçdaroğlu Yılmaz Tunç Engin Özkoş Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 ›