Önemli konular komisyonlara havale

Bartın Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Cemal Akın Başkanlığı’nda toplanan Meclis, arasında Belediye Halk Otobüsü yolcu taşıma ücretlerine yapılacak zam oranının belirlenmesi ile Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan’ın zincir marketlerin ruhsatlandırılmasına sınırlama getirilmesi ve bunların vergi gelirlerinin Bartın’da kalması için düzenleme yapılması yönündeki önerisine ilişkin önemli gündem maddelerinin de bulunduğu çok sayıda dosyayı ilgili komisyonlara havale etti.
Bu haber 2020-03-07 15:51:53 eklenmiş ve 383 kez görüntülenmiştir.

 

EREN SARIKAYA

Belediye Meclisi, geçtiğimiz Cuma günü, Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. 23 gündem maddesi ile toplanan Belediye Meclisi toplantısı yoklama ile başladı. Ardından da gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Gündemin ilk maddesinde olan Akmercan Batıkar Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Tic. A.Ş. tarafından yapılacak tüm genel kurullarına Bartın Belediye Başkanlığını temsilen Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ a yetki verilmesi görüşüldü ve kabul edildi. Daha sonra Bartın Merkez Bartın Irmağı Köprüsü devir işlemleri için Baykan Akın’a yetki verilmesini kararlaştıran Meclis, bir diğer gündem maddesi ile de Bartın Merkez Karasu Köyü Karasu Deresi Taşkın Koruma Tesisi’nin devir işlemleri için Başkan Akın’ı yetkilendirdi.

 

Belediye’ye hibe cenaze aracı

 

Bartın Belediyesi’nin birlikte iş yaptığı firmalardan birinin Belediye’ye hibe cenaze aracı vermek istemesine ilişkin gündem maddesi de görüşülerek oy birliğiyle kabul edilen maddeler arasında yer aldı.

 

İsim değişiklikleri

 

Kırtepe Mahallesi’ne kayıtlı Eski Konak Caddesi’nin isminin “Asma Caddesi” olarak değiştirilmesi talebi ile Okulak Mahallesinde kayıtlı 651. Sokak’ın isminin “Müezzinoğlu Sokak” olarak değiştirilmesi yönündeki talebi içeren iki gündem maddesi de Mahalle ve Sokak İsimleri Komisyonu’na havale edildi.

Bartın Belediyesinde, mücavir alan ve belediye sınırları içerisinde kalan sabit ve mobil haberleşme altyapısı veya şebekelerde kullanılan her türlü kablo vb. gerece ilişkin geçiş hakkı ücretlerinin belirlenmesini, ayrıca geçiş hakkı talebinde bulunanlar ile yapılabilecek anlaşmaların imzalanması ile ilgili olarak Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi de Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

 

 

Komisyon, yolcu taşıma ücretlerine ilişkin teklifleri inceleyecek

 

Meclis’in bu ayki belki de en önemli gündem maddeleri Bartın Belediyesi Özel Halk Otobüsleri ile İnkumu Özel Halk Otobüsleri yolcu taşıma ücretlerine yapılması planlanan zamma ilişkin gündem maddeleri oldu. Her iki zam ücrete ilişkin olarak verilen zam teklifleri Plan Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

 

Zincir marketler ile öneri de komisyona gönderildi

 

Gündemindeki bazı gayrimenkullerin belediyeye bedelsiz devri, belediyeye hibesi ya da Hazine’ye devrinin yanı sıra imar değişikliği taleplerine ilişkin gündem maddelerini görüşülmek üzere ilgili komisyonlara havale eden Belediye Meclisi, Bartın Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Barış Özkan tarafından yerel esnafın korunmasına yönelik olarak zincir marketlerin ruhsatlandırılmasındaki kriterlerde değişiklik yapılması, yeni ruhsat verilmemesi, verilmesi durumunda ise söz konusu zincir marketler için belli bir mesafeyi içerecek şekilde düzenleme yapılması, bu marketlerin vergi mevzuatı açısından Bartın Vergi Dairesi’ne bağlı olmaları ve böylece vergi gelirlerinin Bartın ilinde kalmasının sağlanması yönündeki talepleri içeren gündem maddesi de görüşülüp görüş oluşturulması için Trafik ve Muhtelif İşler Komisyonu’na havale edildi. 

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi Cemal Akın Belediye Meclisi
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi