123 işçi için imzalar atıldı

Bartın Belediyesi 123 işçi personeli kapsayan toplu iş sözleşmesine imza attı. Sözleşme 28 Şubat 2021 tarihine kadar geçerli olacak.
Bu haber 2020-03-07 10:41:59 eklenmiş ve 348 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında gerçekleştirilen imza törenine Belediye İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Başkan Yardımcısı Hasan Aydın, Yönetim Kurulu Üyesi İlyas Gazek, Belediye İş Sendikası İşyeri Temsilcisi Sedat Karpuz, Belediye Meclis Üyemiz Tuncay Maden, Mali Hizmetler Müdürü Yelda Özcan, Ruhsat Müdürü Coşkun Altay, Ar-Ge Başkanı Aykut Oktay Ulu, Hukuk İşleri Müdürü Kadriye Dika Gören ve İnsan Kaynakları Personeli Semra Köksal katıldı.

 

 

Belediye-İş Sendikası ve Bartın Belediyesi arasında, 1 yıl süreli Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. 123 personeli kapsayacak olan sözleşmenin imza töreninin ardından açıklamada bulunan Başkan Akın, şunları söyledi:
“Belediye-İş Sendikası ve Bartın Belediyesi arasında bir yıl süreli Toplu İş Sözleşmesi hakkında görüşmeler tamamlanarak, bugün sözleşmeyi imzaladık. Yeni Toplu İş Sözleşmesi kapsamında işçi personelimizin ücret zammı konusunda günlük yevmiyelerinin ilk altı ay 8 TL ikinci altı ay için ise 9 TL’lik zam gerçekleşti. Bazı sosyal haklar konusunda da iyileştirmeler yaptık. Toplu İş Sözleşmesi 1 Mart 2020 ile 28 Şubat 2021 tarihleri arasında geçerli olacak. Bartın Belediyesi olarak personellerimizin haklarının korunması ve çalışarak hak ettikleri imkânlara sahip olmaları konusunda oldukça hassas davranıyor, hak ettikleri iyileştirmeleri yapmaya gayret ediyoruz. 123 İşçi personelimizi kapsayan Toplu İş Sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

ETİKETLER : Bartın Bartın Belediyesi toplu iş sözleşmesi Belediye İş Sendikası
Diğer BELEDİYE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi