Bartın GİAD, Girişimcilik Haftası’nı kutladı

Bartın Genç İş İnsanları Derneği’nden yapılan açıklamada, bir ülkede girişimcilik ne kadar desteklenirse o ülkedeki ekonomik refah düzeyinin o kadar yükseleceği savunulurken, “Biz de Dernek olarak, girişimciliğin oldukça önemli bir konu olduğunun farkındayız. Bu konuda yapılan çalışmalara doğrudan desteklerimizi sunmaktayız” denildi.
Bu haber 2020-03-06 09:45:55 eklenmiş ve 165 kez görüntülenmiştir.

 

Ülkemizde bir süredir, Mart ayının ilk haftasında kutlanan Girişimcilik Haftası dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınlayan Bartın GİAD Yönetim Kurulu, sözkonusu haftanın amacının iş dünyasını topluma daha yakından tanıtmak ve özellikle gençleri girişimciliğe özendirmek olduğunu bildirdi. Ülkemizin ihtiyacı olan sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sürecinde iş kurma kabiliyetine sahip girişimcilere her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunun farkında olarak, girişimciliğin yenilikçilik – yaratıcılık performansını daha çok öne çıkarmak ve bu sürece katkıda bulunmak amacıyla da kutlanan Girişimcilik Haftası’na ilişkin mesajda şu görüşlere yer verildi:

 

“Ekonomik refah düzeyi ile doğru orantılı”

 

“Ülkelerin ekonomik büyümeleri, yenilik ve yaratıcılığın girişimcilikle desteklenmesinin bir sonucudur. Bir ülkede girişimcilik ne denli desteklenirse o ülkedeki ekonomik refah düzeyi de o ölçüde yükselir. Düşük üretimden yüksek üretime geçişin anahtarı olan girişimcilik, işsizlik sorunundan verimliliğin artmasına, endüstriyel gelişimden teknolojik yenilenmeye kadar birçok konunun temelinde yatan faktördür.

 

“Öneminin farkındayız”

 

Girişimciliğin önemini çok iyi kavrayan ülkemiz de bu konuda girişimci insanlarına her türlü desteği sağlayarak girişimciliğin önünü açmaktadır. Biz de Bartın GİAD olarak, girişimciliğin oldukça önemli bir konu olduğunun farkındayız. Bu konuda yapılan çalışmalara doğrudan desteklerimizi sunmaktayız.

Geleceğimizin teminatı olan siz gençler; Global hızda ilerleyen sanayileşme sürecinde; özellikle ilimizin içinde bulunduğu kentsel, coğrafik, ekonomik ve sosyal seviyeye değer katacak, çarpan etkisi yüksek çalışmalara imza atacaksınız. Buna olan yüksek inancımızla ‘Girişimcilik Haftası’nın etkin, verimli, kalıcı ve geleceğe dönük çıktılarının olmasını temenni ediyoruz.”

ETİKETLER : Bartın Bartın GİAD Girişimcilik Haftası
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi