Arabacı, Diyanet’in kuruluş yıldönümünü kutladı

Anadolu Diyanet-Sen Genel Başkanı Mustafa Arabacı, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kuruluşunun 96. yıldönümü vesilesiyle yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın İslam dünyasında büyük etkiye ve önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.
Bu haber 2020-03-06 09:25:33 eklenmiş ve 115 kez görüntülenmiştir.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın önemli bir statüde hizmet gösterdiğini belirten Arabacı, “Ülkemizde ve İslam dünyasında önemli bir statüye sahip olan Diyanet İşleri Başkanlığı kurumu, din hizmetlerinin en iyi şekilde verilmesini amaçlayan bir misyona sahiptir. Günümüzde İslam dinini tüm dünyada en iyi şekilde temsil eden ve diğer ülkelerde Türkiye aracılığı ile yapılan camilere din görevlisi atayan bir kurum olarak faaliyet göstermektedir. Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Diyanet Vakfı ile birlikte entegre çalışarak ülkemiz ve dünya genelinde gerek İslami gerekse insani yardımları hiç bir şekilde esirgemeyerek, örnek bir kurum haline gelmiştir” dedi.

Kurumun çok önemli bir misyonu üstlendiğini ve bu yönde çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirten Arabacı, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Hak din olan dinimiz İslam’ın inançları, ibadet ve ahlak esasları ile ilgili işleri yürüterek din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet mekanlarını yönetmekle görevli olan kurumumuz anayasal meşruiyetle görevini en iyi şekilde yerine getirmektedir.

Sendikamızın hizmet kolu olarak faaliyet gösterdiği kurumumuzda, din hizmetleri alanında görev yapan din görevlilerinin haklarının korunması amacıyla 4688 sayılı kanun çerçevesince 2001 yılından itibaren çalışanlarının sendikalaşması sağlanmıştır ve bu konuda sendikalaşmanın kurumumuza ne denli katkı sağladığının farkındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle Diyanet İşleri Başkanlığımızın 96. kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hocamız dahil olmak üzere Başkan Yardımcıları ve Diyanet bünyesinde çalışan tüm personelimizi tebrik ediyorum.”

ETİKETLER : Bartın Diyanet İşleri Başkanlığı Anadolu Diyanet-Sen Mustafa Arabacı
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi