Kalaycı: “Hesap soracağız”

AK Parti Bartın İl Başkanı Turhan Kalaycı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik hakaret içeren sözler sarf eden CHP Grup Başkanvekili Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un eleştiri değil edepsizlik yaptığını söylerken, hakaretlerin aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı makamına yapıldığını savundu. CHP’nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye düşmanlarına karşı kararlı duruşunu bir türlü hazmedemediğini kaydeden Kalaycı, Türkiye’yi zayıflatmak ve karıştırmak isteyenlerin mayın eşekliğini yapmakla suçladığı Özkoç’un derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi. Kalaycı, CHP’li Özkoç’a hukuk yoluyla hesap sorulacağını sözlerine ekledi.
Bu haber 2020-03-06 09:19:53 eklenmiş ve 404 kez görüntülenmiştir.

 

Kalaycı da yazılı bir açıklama ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözlerinden dolayı CHP’li Özkoç’u hedef tahtasına koydu. Türkiye’nin Suriye’de kendi halkını katleden zalim bir rejime ve terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele verdiğini anımsatan Kalaycı, birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan, şehit ve gazilerimizin olduğu bir dönemde milletin kalbi acıyla yanarken, CHP Grup Başkanvekili’nin TBMM çatısı altında Cumhurbaşkanı’na yönelik hakaretler savurduğunu anımsattı ve şu görüşleri dile getirdi:

 

“Eleştiri değil edepsizlik”

 

“Öncelikle Engin Özkoç’un Sayın Cumhurbaşkanımıza yönelik bu sözlerini misliyle kendisine iade ediyoruz. Üstüne basa basa söylüyoruz Engin Özkoç’un bu ahlaksız sözleri siyasi eleştiri değil; apaçık bir edepsizliktir. Kendisini derhal istifaya davet ediyoruz.  Vatan haini kimdir? Vatan haini Türkiye’nin kiminle problemi varsa o ülkenin kucağına koşanlardır! Yurt dışında Türkiye aleyhine lobi yapanlardır! PKK’nın siyasi uzantılarıyla ortaklık yapanlardır. 17- 25 Aralık darbe girişimi sonrası FETÖ ile işbirliği yapanlardır. Darbe şakşakçılarıdır. Cumhurbaşkanımızın şerefi, onuru, haysiyeti 83 milyon vatandaşımızın, ülkemizin onuru, şerefi ve haysiyetidir. Bu hakaret sadece Cumhurbaşkanımıza değil onun temsil ettiği makama da yapılmıştır.

 

“Duruşunu hazmedemiyorlar”

 

Gözünü siyasi ve şahsi hırs bürümüş bir Grup Başkanvekili şirazeden çıkarak kin ve nefret dolu bir tavırla pervasızlık yapmıştır. PKK-PYD’nin, Esad’ın inlerine düşen her SİHA bombası CHP’de rahatsızlığa yol açmaktadır. Bu pervasızlık, hazımsızlıktan kaynaklanmaktadır. CHP, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye düşmanlarına karşı kararlı duruşunu bir türlü hazmedememektedir.

 

Mayın eşeği benzetmesi

 

Öyle anlaşılıyor ki; CHP’nin bu Grup Başkanvekili, Türkiye’yi zayıflatmak isteyen lobilerin, sinsi Esad destekçilerinin, terör yandaşlarının ve Türkiye’yi uzun zamandan beri karıştırmak isteyenlerin mayın eşekliğini yapmaktadır. Bu utanç; CHP tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

 

“Hesap soracağız”

 

Son olarak şunu ifade etmek isteriz ki; 5 Grup Başkanvekili 290 milletvekili ve tüm AK Parti grubu olarak bu ahlaksız sözleri söyleyen CHP Grup Başkanvekiline karşı yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız ve Hukuk düzeni içerisinde kendisinden mutlaka hesap soracağız.”

ETİKETLER : Bartın AK Parti Recep Tayyip Erdoğan CHP Engin Özkoç Turhan Kalaycı
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi