Tunç, CHP’yi “milli güvenlik sorunu” olarak niteledi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren sözler sarfeden CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’u eleştirirken, CHP’nin Türkiye’nin milli güvenlik sorunu olduğunu savundu. Tunç, sosyal medyadaki paylaşımlarında, “Bu CHP, bir siyasi parti değil, Türkiye'yi içerden vuran bir düşman” dedi. Tunç, “‘Türkiye-Suriye arasında savaş çıkarsa Suriye'yi tutarım’ diyen, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sözünden tiksindiğini söyleyen, ‘Ezanlar yurdumun üstünde inlemesin artık’ diyen kim varsa, onu partisinde kim aday yapıp, tutuyorsa, haysiyetsizdir, şerefsizdir, onursuzdur” dedi.
Bu haber 2020-03-06 09:13:37 eklenmiş ve 264 kez görüntülenmiştir.

 

TOLGA AKINER

Erdoğan, grupta Kılıçdaroğlu ve ekibini eleştirdi

 

TBMM Genel Kurulu 4 Mart Çarşamba günü hiç kimsenin görmek istemediği çirkin görüntülere sahne oldu. Yumrukların ve tekmelerin konuştuğu, milletvekillerinin birbirinin üstüne masalardan uçtuğu o görüntülerin sinyali aslında sabah saatlerinde belirmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup konuşmasında İdlib üzerinden CHP’ye yüklenirken, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve ekibine sert eleştir yöneltti. Erdoğan, “Türkiye’nin bu tarihi mücadelesini sürekli fitneyle, yalanla, iftirayla lekelemeye çalışan kim olursa olsun, haysiyetsizdir, onursuzdur, şerefsizdir, alçaktır, haindir” ifadelerini kullandı.

 

Özkoç, basın toplantısı ile karşılık verdi

 

İdlib’de 34 askerimizin şehit olmasının ardından AK Parti ile CHP arasında başlayan tartışmaların kavgaya dönüşmesine neden olan fitil, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un düzenlediği basın toplantısındaki ifadeleri oldu. Özkoç’un Suriye politikası ve İdlib’teki şehitler üzerinden Erdoğan’ı eleştirirken, “İslam aleminde ABD’nin emperyalist çıkarlarına uygun hareket eden ve Müslümanların katledilmesini sağlayan kişiye ne denir? Haysiyetsiz denir, onursuz denir, şerefsiz denir, hain denir. Bizim şehitlerimize ‘kelle’ diyen bir kişinin sıfatlarını sayıyorum tekrar size; haysiyetsizdir, şerefsizdir, onursuzdur, vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil edemez” dedi. Özkoç, Erdoğan’ı oğullarının askerlik durumları ile ilgili olarak da ağır sözlerle eleştirdi.

 

 

Özkoç’a FETÖ’cü suçlaması

 

Genel Kurul öncesinde CHP’li Özkoç’a yine basın toplantısı ile ilk yanıt AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’dan geldi. Türkiye Cumhuriyeti’nin seçilmiş Cumhurbaşkanı’nın bütün İslam alemince “Keşke bizde de böyle lider olsa” diye kıskanıldığını savunan Çamlı, “Böyle bir lidere Meclis kürsüsünden bu kadar aşağılık şekilde sözler kabul edilemez. Bu adam herhalde haplanmış. Affedersiniz bu FETÖ i.i. Bu onursuz CHP Grup Başkanvekili için bu FETÖ’cüye gereği neyse yapılmalıdır” diyerek Özkoç’a tepkisini dile getirdi.

 

Sandalye ve yumruklar havada uçuştu

 

Böylesine gergin bir ortamda toplanan Genel Kurul’da CHP adına bir önerge ile ilgili söz alarak kürsüye çıkan Özkoç’a yönelik AK Parti sıralarından sözlü sataşmalarla başlayan tartışma kısa süre içerisinde yumrukların ve tekmelerin havada uçuştuğu, milletvekillerinin birbirinin üstüne sıraların üzerinden atladığı görüntüler ile devam etti. Arbede sırasında AK Parti ve CHP milletvekilleri, birbirinin boğazını sıktı, kavasların oturduğu sandalyeler ile birbirlerine vurdular.

Kimsenin görmeyi arzu etmediği çirkin görüntüler üzerine TBMM Başkanı Mustafa Şentop, “Herkesi dikkatle, teenniyle hareket etmeye davet ediyorum” diyerek itidal çağrısı yaptıysa da kimse bunu üzerine alınmadı. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, milletvekillerini sakinleştirmek için büyük çaba sarf ettiler.

Güçlükle sakinleşen ortamın ardından Genel Kurul çalışmalarına kaldığı yerden devam etti.

 

Savcılık fezleke hazırlığında

 

Ancak akşam saatlerinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın CHP’li Özkoç hakkında Cumhurbaşkanı’na yönelttiği hakaretler nedeniyle soruşturma için fezleke hazırlığı yaptığı bilgisi geldi.

 

Tepkiler dinmek bilmiyor

 

Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik eleştirilerini hakaret içeren sözlerinden dolayı AK parti Milletvekillerinin CHP’li Özkoç’a yönelik tepkisi dinmedi. Özkoç’a tepkilerin fiziki yansımaları TBMM’de yaşanırken, sosyal medya aracılığıyla da pek çok eleştirel görüş, öfke içeren sözlerle dile getirildi. Bu tür bir tepki de AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’tan geldi.

 

“Türkiye’yi içerden vuran düşman”

 

CHP’li Özkoç’un, “Bunu yapan kişiye ne denir? 'Haysiyetsiz' denir, 'onursuz' denir, 'şerefsiz' denir, 'hain' denir” sözlerini anımsatan sosyal medya paylaşımında Tunç, CHP için “Türkiye'nin milli güvenlik sorunu” yakıştırmasını yaptı. AK Parti Milletvekili Tunç, bir başka paylaşımında “‘Türkiye yenilirse Erdoğan düşer’ düşüncesiyle Esed'in tarafındalar. SİHA'lar Esed'in katillerini havaya uçurdukça kudurdular. Dün kapalı oturumda ordumuz hakkında söylediklerini millet duysa sokağa çıkamazlar. Bu CHP, bir siyasi parti değil, Türkiye'yi içerden vuran bir düşman” dedi.

 

“Bu adam Milletvekili olamaz”

 

Milletvekili Yılmaz Tunç’un Facebook ve Instagram’daki hesapları aracılığıyla takipçileriyle paylaştığı Özkoç’a ilişkin diğer sözleri ise şuyle oldu:
“‘Türkiye-Suriye arasında savaş çıkarsa Suriye'yi tutarım’ diyen, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sözünden tiksindiğini söyleyen, ‘Ezanlar yurdumun üstünde inlemesin artık’ diyen kim varsa, onu partisinde kim aday yapıp, tutuyorsa haysiyetsizdir! Şerefsizdir! Onursuzdur!

Bu adam milletin vekili olamaz, rahatsız olabilirsin tamam da, bir insanın ağzı bu kadar mı bozuk olabilir. Cumhurbaşkanımıza hakaret eden bu şahıs hakkında Cumhuriyet Savcıları derhal soruşturma başlatmalı ve bu şahsın dokunulmazlığı kaldırılarak yargı önünde hesap vermelidir.”

 

Erdoğan’dan 1 milyon TL’lik dava

 

Özkoç’un sözleri ile ilgili olarak dün de bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatları aracılığıyla CHP’li Özkoç hakkında 1 milyon TL tazminat istemli hakaret davası açıldığı öğrenildi.

 

 

ETİKETLER : Bartın Ankara Amasra TBMM AK Parti Recep tayyip Erdoğan Yılmaz Tunç CHP Engin Özkoç
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi