Balık: “Hedefimiz, bölgesel kalkınmayı sağlamak”

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Halil Balık, hedeflerinin ilimizin ve bölgemizin ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan kalkınmasına yardımcı olmak olduğunu, bunun içinde Bartın’daki tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde olduklarını söyledi:
Bu haber 2020-03-04 16:40:22 eklenmiş ve 295 kez görüntülenmiştir.

 

Bartın Ticaret ve Sanayi Odası tarafından organize edilen devlet teşvik ve desteklerinin anlatıldığı bilgilendirme ve istişare toplantısı Kumluca'da düzenlendi.

 

 

İlçelerde faaliyet gösteren üyeler ile ortak hareket etme kültürünü geliştirmek hedefiyle Kumluca Balık Restoran'da Bartın TSO ev sahipliğinde gerçekleşen istişare ve bilgilendirme toplantısına TSO Başkanı Halil Balık, Meclis Başkanı Adem Akpürçek, İl Tarım ve Orman Müdürü Abdulsetter Bayram, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mahmut Şahin, KOSGEB Müdürü Gökhan Akdağoğlu, TSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Mehmet Kanbur, Yönetim Kurulu Üyesi Keramettin Şenkal, Meclis Üyeleri Erkan Eroğlu, Serkan Aldatmaz, Hüseyin Çalıkoğlu, Bayram Kireç, 5.Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Osman Özer, Kumluca'da faaliyet gösteren üyeler, Muhtarlar ve Oda Genel Sekreteri Ahmet İncekara katıldı.

 

 

5. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Osman Özer’ın yaptığı açılış konuşması sonrasında söz alan Bartın TSO Başkanı Balık, hedeflerinin üyelerle sürekli irtibat halinde olmak, sorunlarını dinlemek, çözüm çalışmaları yapmak, aynı meslek gurubundaki insanları tanıştırmak ve kaynaştırmak olduğunu ifade etti. Balık, özetle şunları söyledi:
“Bugüne kadar ilimizi ve bölgemizi ilgilendiren her konuda fikir üretmek ve fikirleri çözüme ulaştıracak projeler oluşturmak anlayışıyla hareket etmeye çalıştık. Oda olarak ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz bilgilendirme ve istişare toplantılarında sorun başlığı altında görüşülen bir konuyu ilgili kurumlara ileterek çözüm bulma noktasında da takipçisi olduk. Sizlerin görüş ve önerilerinizi dinleyerek, hem fikir alışverişin de bulunmak hem de kısa ve uzun vade de yapabileceklerimiz hakkında fikir edinmek için bugün burada toplanmış bulunmaktayız. Gayemiz her zaman olduğu gibi ilimizi ve bölgemizi ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan güçlendirerek, bölgesel kalkınmayı sağlamaktır. Bu toplantının ilimize bölgemize hayırlara vesile olmasını diliyor, toplantıya katılan Kurum Müdürlerimize ve üyelerimize teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

 

Daha sonra Bartın Tarım ve Orman Müdürü Abdulsetter Bayram tarafından Kumluca ve Arıt'ta başlatılması planlanan “2021 IFAD” projeleriyle ilgili bilgiler verildi.

KOSGEB Müdürü Gökhan Akdağoğlu'nun devlet teşvik ve destekleriyle ilgili açıklamasının ardından toplantı katılımcıların sorularının yanıtlamasıyla sona erdi.

ETİKETLER : Bartın Kumluca Arıt Bartın TSO Halil Balık Abdulsetter Bayram Mahmut Şahin KOSGEB
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi