Saadet Partisi: “Borca değil, üretime dayalı ekonomiye geçilmeli”

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı’nda, ülkemiz ve bölgemizin zorlu bir süreçten geçtiğine dikkat çekildi. “Güçlü ekonomi ve güçlü demokrasi” vurgusu yapılan toplantıda, borca dayalı değil üretime dayalı bir ekonomi anlayışının zorunluluk olduğu savunuldu.
Bu haber 2020-03-02 16:29:52 eklenmiş ve 295 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Saadet Partisi Bartın İl Başkanlığı Şubat Ayı Divan Toplantısı, Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Eyüp Yıldırım ve Zonguldak İl Başkanı Burak Erol’un katılımıyla gerçekleştirildi. Parti binasındaki toplantıya Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Eyüp Yıldırım, Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanı Burak Erol, Saadet Partisi Bartın İl Başkanı Ünal Yurtbay, Kozcağız Belde Başkanı Yurdanur Akgün başta olmak üzere Saadet Partisi’nin Bartın teşkilatı ve partililer katıldı.

 

Yurtbay, milli birlik ve beraberlik vurgusu yaptı

 

Milli Görüş’ün kurucu lideri eski Başbakanlardan merhum Prof. Dr. Necmettin Bakan anılırken Türk siyasetine kazandırdıkları ve siyasi tarihimizdeki öneminden bahsedilen toplantı, İl Başkanı Ünal Yurtbay’ın açılış konuşmasıyla başladı. İdlib’deki hain saldırıda hayatını kaybeden askerlerimiz için başsağlığı dileyen Yurtbay, “İdlib’de askerlerimize yönelik saldırıda şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Şehitlerimizin ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve necip milletimize baş sağlığı diliyoruz. Bu süreçlerde herkese düşen görev, ülkemizi ve askerimizi sahiplenmek ve milletimizin birlik ve beraberliğini muhafaza etmektir” dedi.

 

 

“Gücümüze güç katıyoruz”

 

Toplantıda yapılan konuşmalarda da Türkiye’nin ekonomi ve dış politikada zor süreçlerden geçtiği, sınırlarımızda savaşın yaklaştığı şu günlerde ülkemizin güçlü bir diplomasiye ve güçlü bir ekonomiye ihtiyacı olduğu belirtildi. Güçlü ekonominin ancak üretimle, güçlü diplomasinin de 81 milyon vatandaşın sağ sol ayrımı yapmadan “Büyük Türkiye” düşüncesiyle birleşmesiyle mümkün olabileceğinin kaydedildiği toplantıda Saadet Partisi’nin her geçen gün gücüne güç kattığı savunuldu.

 

“Üretime dayalı ekonomiye geçilmeli”

 

Günümüz Türkiye’sinde Saadet Partisi’nin politikalarına her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunun savunulduğu toplantıda, Türk siyasetinin en köklü partilerinden biri olan Saadet Partisi’nin 1969 yılından bu yana milli çizgisinden taviz vermeden siyaset yapmayı sürdürdüğü, yaşanan gelişmelerin de bu konudaki haklılığı net bir şekilde ortaya koymakta olduğu ifade edildi. Türkiye’nin güçlü bir ekonomiye sahip olmadığını dile getiren konuşmacılar, halen sürdürülen borca dayalı ekonomik modeller yerine üretime dayalı ve böylece kendi kendine yetebilen bir Türkiye modeli yaratılmasının önemi vurgulandı.

ETİKETLER : Bartın Saadet Partisi Divan toplantısı Ünal Yurtbay Suriye İdlib Milli Görüş Necmettin Erbakan
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi