Bartın MÜSİAD: “Ordumuzun ve halkımızın yanındayız”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Bartın Başkanı Muhammet Aksoy, Türkiye’nin ulusal güvenlik tehdidi gördüğü için Suriye’de askeri varlık bulundurduğuna dikkat çekerken, “Haklı gerekçelerle bulunduğumuz topraklarda uğradığımız saldırılar, hiçbir uluslararası hukuk ilkesine uymamakta, uluslararası anlaşmalara ters düşmektedir” dedi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin alçak saldırıları düzenleyenlere karşı gereken cevabı en net ve sert şekilde vereceğini ifade eden Aksoy, “MÜSİAD olarak tüm imkân ve gücümüzle devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu kesin ve net bir şekilde beyan ederiz” dedi.
Bu haber 2020-03-02 16:19:28 eklenmiş ve 168 kez görüntülenmiştir.

                    

Aksoy, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Yurt içi Şube Başkanlarının katılımlarıyla Hatay’da gerçekleştirilen 103.Genel İdare Kurulu kapsamında düzenlenen Başkanlar Toplantısı’nda, İdlib’de yaşanan hain saldırıya ilişkin yapılan basın açıklaması hakkında bilgiler verdi. Sözlerine menfur saldırıda hayatını kaybeden kahraman Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar dileyerek başlayan Aksoy, MÜSİAD’ın 103. Genel İdare Kurulu için gittikleri Hatay’da toplantı öncesinde Genel Başkan Abdurrahman Kaan, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Hatay Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İskenderun İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter ve askeri erkan ile bir araya geldiklerini söyledi. İdlib’deki gelişmelerle ilgili fikir alışverişinde bulunulan görüşmelerde MÜSİAD olarak her türlü göreve hazır olunduğunun vurgulandığını belirten Aksoy, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Temasların ardından Genel Başkanımızla Hatay Devlet Hastanesi’ne geçerek, İdlib saldırısında gazi olan askerlerimizi ziyaret ettik. Hastane ziyaretlerimiz akabinde, MÜSİAD heyeti olarak şehitlerimiz için düzenlenen cenaze merasimine katıldık. Şehitlerimizi memleketlerine yolcu ettikten sonra gerçekleştirdiğimiz Başkanlar Toplantısı sonrası, İdlib’ de askerimizin şehit olmasına neden olan saldırılarla ilgili şu açıklamaları yaptık

 

“Ulusal güvenliğimiz için İdlib’deyiz”

 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihi boyunca hiçbir zaman başka bir devletin toprak bütünlüğünü bozacak işgal ya da ülke düzenini bozacak bir saldırının içinde yer almadı. Devletimiz, yanı başımızdaki büyük bir tehdide karşı kendi ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla İdlib’de bulunuyor. Bizler gerek Soçi gerekse Astana süreçlerin de sorun artırıcı değil çözüm öneren taraf olarak var olduk ve bu süreçler de devlet geleneğimizin birleştiricilik ve koruyuculuk ilkeleri ile hareket ettik. Suriye’deki savaş haline sadece diplomatik ve askeri bir kriz yönetimi olarak bakmadık. Türkiye Cumhuriyeti olarak olaya insani hassasiyetler ile yaklaşan tek ülke olduk ve oradaki insanlık dramını çözmeye gayret ettik. Mehmetçiğimiz, daima mazlumun yanında, zalimin karşısındadır. Dünyanın iyiliği için cephede, insanlık adına siperdedir. Hakları ellerinden alınanların imdadına koşmak için seferdedir.

 

“Ordumuz gerekeni yapacaktır”

 

Rejim güçleri, Münbiç mutabakatı çerçevesinde belirlenen sınırları ‘teröristlere yönelik operasyon’ bahanesiyle ihlal etmektedir. Türkiye’nin zorlu kış şartlarında evlerini terk etmek zorunda kalan mültecilerin evlerine dönebilmesi ve güvenli koridor açılabilmesi için yaptığı ateşkes ve geri çekilme çağrılarına kulak tıkayan rejim kuvvetleri ve hamileri, hukuksuz eylemlerine devam etmektedir. Haklı gerekçelerle bulunduğumuz topraklarda uğradığımız saldırılar, hiçbir uluslararası hukuk ilkesine uymamakta, uluslararası anlaşmalara ters düşmektedir.

Rejimin hukuksuz eylemleri ve Mehmetçiğe yönelik saldırılarına karşı, Şanlı Türk Ordusu’nun gerekeni yapacağından şüphemiz yoktur. Beraberliğimizi korumak ve her zaman yaptığımız gibi zor zamanda kenetlenmek bize ve kültürümüze yakışan bir hareket olacaktır.

 

“Devletimizin ve halkımızın yanındayız”

 

Devletimizin ve milletimizin maddi manevi huzuru ve menfaatleri gözetilerek alınacak her kararda ve gerek masada diplomatik yollarla gerekse sahada askeri önlemlerle atılacak adımlarda, MÜSİAD olarak tüm imkân ve gücümüzle devletimizin ve halkımızın yanında olduğumuzu kesin ve net bir şekilde beyan ederiz.”

ETİKETLER : Bartın MÜSİAD Muhammet Aksoy Suriye İdlib
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi