Altunok: “Hainlerin oyunları bozulacak”

Bartın Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ekrem Altunok, 33 askerimizin şehit düştüğü İdlib’deki saldırıya tepki gösterirken, “Hiç şüphemiz yok ki Cenâb-ı Hakk’ın yardımıyla hainlerin oyunları bozulacak, zalimlerin tuzakları ayaklarına, hileleri başlarına dolanacaktır. Zaman ülkemiz ve milletimizin birliği ve bütünlüğü noktasında taraf olma zamanıdır” dedi.
Bu haber 2020-02-29 14:10:09 eklenmiş ve 213 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) - Altunok, 27 Şubat Cuma günü İdlib’te, Esed rejim unsurlarınca yapılan hava saldırısında şehit düşen 33 askerimiz için başsağlığı mesajı yayımladı. Askerlerimize yönelik hain saldırıyı tüm şehit aileleri ve gaziler adına şiddetle kınadıklarını belirten Altunok, birlik ve beraberlik çağrısı yaparken, milletimizin ve kahraman Mehmetçiğimizin azmini ve kararlılığını sarsmayı hedefleyen bu tür saldırıların Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve onun içinden çıktığı yüce Türk Milletini asla hedeflerinden ve kararlığından vazgeçiremeyeceğini vurguladı. Altunok, mesajında özetle şu görüşleri dile getirdi:


“Yıldıramayacaklar”

 

“Tarihi şan ve şerefle dolu Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan hain saldırıyı tüm şehit ailelerimiz ve kahraman gazilerimiz adına şiddetle kınıyoruz. Kahraman Mehmetçiğimize yapılan alçak saldırı sonucu şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve yüce milletimize sabır, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Millet olarak dün olduğu gibi bugün de büyük badirelerden geçiyoruz, ağır imtihanlar veriyoruz. Çanakkale ve Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi bugün de vicdanı körelmiş, insafını ve insanlığını kaybetmiş güçlere, bizi tarih sahnesinden silmek isteyenlere karşı amansız bir mücadele veriyoruz. Yine dün olduğu gibi bugün de kadını erkeği, genci yaşlısı milletimizin her bir ferdiyle bayrağımızı indirtmeyecek, ezanlarımızı dindirtmeyecek, vatanımızı çiğnetmeyeceğiz. Bizleri başarılı kılacak olan, Allah’a karşı sarsılmaz imanımızdır. Vatana, ezana, bayrağa ve bağımsızlığa sevdamızdır. Aziz Milletimizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin azmini ve kararlılığını sarsmayı hedefleyen bu tür saldırılar asla milletimizi ve ordumuzu yıldıramayacaktır.

 

“Bir ve beraber olarak üstesinden geleceğiz”

 

Türk Milleti için gün; Çanakkale’dir, Sakarya'dır, Dumlupınar'dır, Sarıkamış'tır. Burada bize düşen bir ve beraber olarak bu sıkıntıların üstesinden gelmektir. Şehit sayısı veya Suriye politikası ile ilgili sosyal medyada yapılan spekülasyonlara itibar edilmeli. Resmi kaynaklardan yapılan açıklamalar dikkate alınmalıdır. Etrafımız ateş çemberi. Emperyalist güçler kendi çıkarları için ülkemizde ve Ortadoğu’da insanları birbirleri ile çatıştırmaktadırlar. Devletimizin bekası uğruna her türlü tehdide karşı gereken cevabı ve mücadeleyi kararlılıkla vereceğine olan inancımız tamdır. Bizi biz yapan, bizi millet yapan değerlerimizin etrafında kenetlendikçe kazanamayacağımız hiçbir mücadele yoktur. Birlik, beraberlik ve kardeşlik şuurunu diri tuttukça, karşı koyamayacağımız hiçbir hain saldırı, elde edemeyeceğimiz hiçbir zafer yoktur. Hiç şüphemiz yok ki Cenâb-ı Hakk’ın yardımıyla hainlerin oyunları bozulacak, zalimlerin tuzakları ayaklarına, hileleri başlarına dolanacaktır. Dün olduğu gibi bugün de zafer, hakkın ve hakikatin yanında yer alan aziz milletimizin olacaktır. Zaman ülkemiz ve milletimizin birliği ve bütünlüğü noktasında taraf olma zamanıdır. Kahraman ordumuzun ve necip milletimizin bu konuda üzerine düşeni yapacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın. İçimizdeki ve dışımızdaki düşmanlara karşı tek vücut olup, ülkemize yapılan bu alçak saldırılarla bizleri parçalamaya çalışan şer odaklarına karşı net ve somut adımlar atılması elzemdir. Şuna inancımız tamdır ki zafer hak yolda kahramanca mücadele edenlerin olacaktır. Bu noktada her bir vatan evladı, kanının son damlasına kadar üzerine düşeni yaparken şanlı ecdadımızın, aziz şehitlerimizin hatırasından güç alacaktır. Ben tekrar tüm şehitlerimize rahmet diliyor. Milletimize başsağlığı temenni ediyorum.”

ETİKETLER : ekrem altunok şehit aileleri gazileri derneği
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi