Öğrencilere yurt dışı olanakları anlatıldı

Bartın Üniversitesi’nde düzenlenen “Erasmus Tanıtım Günü” etkinliği kapsamında öğrencilere Avrupa Birliği (AB) üyesi 17 ülkeden, 43 üniversiteye yapılabilecek öğrenim hareketliliği ve yurt dışında staj yapabilme konularında bilgiler verildi.
Bu haber 2020-02-29 11:44:49 eklenmiş ve 298 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) – Bartın Üniversitesi Erasmus Ofisi tarafından öğrencilere yurt dışı eğitim ve staj hareketliliği konusunda bilgiler verilirken; Erasmus birim koordinatörleriyle de yapılabilecek iş birliktelikleri doğrultusunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Kutlubey Kampüsü Mimar Sinan Dersliği Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğe öğrencilerin ilgisi oldukça yoğun oldu. Erasmus Koordinatörü, Yabancı Diller Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Burçin Kef tarafından yurt dışı öğrenim ve staj hareketlilikleri ile ilgili güncel gelişmelerden bahsetti. Kef, “Bartın Üniversitesi olarak her geçen gün kendisini yenileyen ve geliştiren bir yapı ile öğrencilerimize en iyi fırsatları sunmak için çalışıyoruz. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Uzun’un da teşvikleriyle öğrenim ve staj hareketlilikleri doğrultusunda ikili iş birlikteliklerimizi arttırıyoruz. Öğrencilerimize 17 farklı Avrupa Birliği ülkesinden anlaşmalı olduğumuz 43 üniversite ve 111 bölümde öğrenim hareketliliği yapmaları konusunda destekliyoruz. Gittikleri ülkelerde öğrenimlerine devam eden öğrencilerimizin farklı eğitim ve öğrenim sistemlerini görmeleri ise onların akademik olarak gelişimlerine katkıda bulunacağına inanıyoruz. Erasmus+ hareketliliğinden yararlanan öğrencilerimiz faaliyetleri boyunca, Üniversitemizce sağlanan hibeden yararlanabilecekler” dedi.     

 

Başvurular bugün sona eriyor

 

Kef, 2019-2020 akademik yılı için Erasmus hareketlilik başvurularının 2 Mart 2020 tarihine kadar devam edeceğini ve başvuruların Erasmus Koordinatörlüğü web sayfasında bulunan ilanlardan indirilecek başvuru formunun doldurup bizzat Erasmus ofisine elden teslimi ile yapılabildiğini sözlerine ekledi.

 

TUA tarafından hibelendirilen ilk gönüllülük projesi

 

Erasmus+ Gençlik projeleri sorumlusu Ahmet Abalı ise öğrencilerin, öğrenim ve staj hareketlilikleri dışında Erasmus+ Gençlik projelerinden de yararlanabileceğinin altını çizdi. Abalı, Bartın Üniversitesi’nin Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen “ECS11 Merhaba Gönüllülük Projesi” hakkında bilgiler verirken şunları söyledi:
“Proje, Avrupa Dayanışma Programı Kalite Sertifikasyonumuzun ardından yazılan ve Türkiye Ulusal Ajansı tarafında hibelendirilen ilk gönüllülük projesi. Proje kapsamında 1 sene boyunca 28 günlük sürelerle ortağımız olan Portekiz ve Yunanistan’a üniversite öğrencilerimiz ve mezunlarımız öncelikli olacak şekilde 17-30 yaş arası toplamda 32 gencimiz hareketlilik gerçekleştirecek. Proje, gençlerimize belli bir süre içerisinde Avrupa’da faaliyet gösteren toplum yararına çalışan kuruluşlarda gönüllülük yapma imkânı sağlıyor. Projenin ilk ilanının değerlendirilmesinin ardından ara tatilde 4 gencimiz Portekiz’e, 4 gencimiz ise Yunanistan’a hareketlilik gerçekleştirdi. İkinci ilanımızın ise başvuruları başladı. İlan kapsamında Temmuz ve Ağustos aylarında öğrencilerimiz, eylül ayında ise mezunlarımız hareketlilik gerçekleştirebilecek. Gençlerimizin seyahat, konaklama, yeme-içme masraflarının tümü projeden karşılanabileceği gibi bir miktar da maddi destek verilecek. Projeye katılan gençlerimiz hafta içi gönüllülük faaliyetlerini yürüttüğü gibi hafta sonları da bulundukları ülkeleri ya da başka ülkeleri keşfedip farklı kültürleri öğrenme şansı yakalayacaklar.”

Abalı, proje kapsamında daha detaylı bilgilere “erasmus.bartin.edu.tr” internet adresinden ulaşılabileceğini ve başvuru yapılabileceğini de sözlerine ekledi.

ETİKETLER : üniversite erasmus bartın yurt dışı olanaklar
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi