İntihara yaklaşım anlatıldı

Bartın İl Sağlık Müdürlüğü ve Bartın Emniyet Müdürlüğü, kolluk kuvvetlerinin intihar vakalarıyla karşılaşıldığında nasıl bir davranış şekli geliştirilmesi gerektiğine ilişkin çok anlamlı ve faydalı bir eğitim faaliyeti düzenledi.
Bu haber 2020-02-29 11:20:24 eklenmiş ve 306 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) – İntihar dünya çapında önlenebilir ölümlerin en sık nedenleri arasında yer alan önemli bir halk sağlığı sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Kimi zaman, ekonomik, kimi zaman ailevi kimi zaman ise yaşanan bir ruhsal bunalım sonucunda insanların sürüklendiği intihar vakaları son dönemde ülkemizde de eskiye göre daha sık bir şekilde yaşanmaya başlandı. Böylesine önemli bir sorunun önlenmesinde en önemli basamağın ise intihar olayı hakkında toplumdaki bilgi düzeyini arttırmak ve konu ile ilgili farkındalığı sağlamak olduğuna dikkat çeken Bartın İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, “Bu bağlamda intihara ilk müdahaleyi gerçekleştiren kolluk personelinin intihar durumundaki bireyin psikolojisi ve ruhsal hastalıklar konusunda bilgisinin artırılması son derece önemlidir” dediler.

Bu amaçla Bartın Emniyet Müdürlüğü personellerine yönelik olarak “İntihar ve İntihar Girişimlerine Yaklaşım” eğitimi düzenlendi. Eğitim; Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Didem Ekmen Demir ve Müzakereci Polis Mevlüt Öz tarafından gerçekleştirildi. Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’ndaki eğitimde polis memurlarına bir intihar vakası ile karşılaşmaları durumunda nasıl bir yaklaşım sergilemeleri gerektiğine ilişkin tüm detaylar anlatıldı.

ETİKETLER : sağlık müdürlüğü intihar eğitim didem ekmen mevlüt öz
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi