Bartın GİAD, Sivil Savunma Günü’nü kutladı

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu tarafından, milli savunmamızın ayrılmaz bir parçası olan Sivil Savunma’nın başarıyla yürütülmesinin, tüm kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın gösterecekleri duyarlılık ve özverili çalışmalar ile sağlanacağı savunuldu.
Bu haber 2020-02-29 11:15:12 eklenmiş ve 154 kez görüntülenmiştir.

 

 

(Haber Merkezi) - Bartın GİAD’dan “28 Şubat Sivil Savunma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınlandı. Ülke savunmasının vazgeçilmez öğelerinden olan Sivil Savunma’nın, yalnızca savaş zamanında değil barışta ve yaşanan doğal afetlerde de halkın can ve mal kaybını en aza indirmek amacıyla yürütülen koruyucu faaliyetlerin bütününü kapsadığının anımsatıldığı mesajda şu ifadelere yer verildi:

“Olumsuzluklara karşı her yönden hazırlıklı olmak, muhtemel afetlere karşı gerekli önlemleri almak gerekir. Ülkemizde geçmiş yıllarda deprem, su baskını gibi doğal afetler yaşanmış ve birçok vatandaşımız hayatını kaybetmiş, birçok vatandaşımız ise sakat kalmıştır. Bu felaketler bizlere ilimizde de sivil savunmaya ne kadar önem vermemiz gerektiğini hatırlatmaktadır. Bu nedenle, milli savunmamızın ayrılmaz bir parçası olan sivil savunmanın başarıyla yürütülmesi, tüm kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri ve vatandaşlarımızın gösterecekleri duyarlılık ve özverili çalışmalar ile sağlanacaktır.

 

Gönüllü olmak yeterli

 

Kendimizin, ailemizin ve çevremizdeki insanların canını, hayatını ve malını korumak ve kurtarmak adına yapılacak insani hizmetlerin vermiş olduğu heyecan ve duyguların yaşanabilmesine imkân tanımak elimizdedir. Bu imkânın en kısa yolu ise sivil savunmanın içinde olmaktır, bunun içinde sivil savunma' ya gönüllü olmak yeterlidir.

 

Atatürk de önemine dikkat çekmişti

 

M. Kemal Atatürk, ‘Felâket başa gelmeden evvel önleyici ve koruyucu tedbirleri düşünmek lâzımdır, geldikten sonra dövünmenin yararı yoktur’ sözleriyle sivil savunmanın amaç ve önemini özetlemektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle 28 Şubat Sivil Savunma Günü münasebetiyle tüm vatandaşlarımıza sağlıklı, güvenli ve felaketlerden uzak bir yaşam sürmelerini temenni ederiz.”

ETİKETLER : bartıngiad sivil savunma günü
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi