Sağlık ocağı, ambulans ve itfaiye aracı istiyorlar!

Bartın Mevren Sevdalıları Derneği (BAMESDER) Genel Başkanı Faik Özen, Bartın şehir merkezi ve Amasra ilçesine olan uzaklığından dolayı Yukarısal ve çevre köylerde yaşayan vatandaşların sorunlarını dile getirirken bölgenin en önemli eksiğinin Sağlık ocağı, ambulans ve itfaiye aracı olduğunu söyledi.
Bu haber 2020-02-28 09:31:20 eklenmiş ve 131 kez görüntülenmiştir.

 

ERDEM TABAKOĞLU

Bartın’ın Amasra ilçesine bağlı Mevren bölgesi Yukarısal köyünde çıkan yangının ardından, Bartın şehir merkezi ve Amasra ilçesine olan uzaklığından dolayı Yukarısal ve çevre köylerde yaşayan vatandaşların sorunlarını dile getiren BAMESDER Genel Başkanı Faik Özen, bölgede en büyük eksikliğin sağlık ocağı, ambulans, itfaiye aracı olduğunu vurguladı.

 

 

Özen, daha önce de bu tür acı olayların yaşandığını ve bölge halkının mağduriyetini dile getirirken, kendilerinin de yetkililer ile bu konuları görüşüp, tüm mecralarda seslerini duyurmak adına ellerinden geleni yaptıklarını ve bunun için gayret gösterdiklerini bildirdi.

 

 

Özen, Genel merkezi İstanbul’da olan BAMESDER’in başta Mevren olmak üzere tüm Bartınlıların sesini duyurmak adına çaba gösterdiklerini ve bölge halkının bu çalışmalara destek olmaları konusuna da dikkat çekti.

 

 

Tunç, söz vermiş

 

Bir yerleşim birimine sağlık ocağı yapılması için 2 bin nüfusun yeterli olduğuna dikkat çeken BAMESDER Genel Başkanı Özen, “Sayın Milletvekilimiz Av. Yılmaz Tunç ile yaptığımız görüşmede Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre Sağlık Hizmetleri için Bartın’ın pilot olarak seçildiğini söylemiş ve bunun için Mevren bölgesine Merkezi bir sağlık ocağı yapma sözü vermişti” dedi. Özen, bölge nüfusunun yaklaşık olarak 2 bin 500 olduğunu anımsatarak şimdi verilen bu sözün yerine getirilmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

ETİKETLER : Bartın BAMESDER Amasra Mevren Faik Özen Yılmaz Tunç
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi