Bartın GİAD Vergi Haftası’nı kutladı

Bartın Genç İş İnsanları Derneği (GİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Alkım Tan, Bartın halkının vergilerini zamanında ödeyerek vatandaşlık görevini yerine getirirken devletine de sahip çıktığını, bu sayede de devletin vatandaşlarına sunduğu hizmetlerin kesintisiz ve kaliteli bir şekilde sürmesine yardımcı olduğunu söyledi.
Bu haber 2020-02-27 16:28:18 eklenmiş ve 358 kez görüntülenmiştir.

 

İl Defterdarı Muhammet Osman Şener beraberindeki Defterdarlık Birim Müdürleri’yle Vergi Haftası dolayısıyla Bartın GİAD’ı ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Bartın Defterdarı Şener, 1990 yılından bu yana her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanmakta olan Vergi Haftası kapsamında Defterdarlık olarak gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı. Şener, Vergi Haftası kapsamında yapılan ziyaretler, vergi mükellef sayıları, vergi tahakkuk ve tahsilat oranları hakkında da bilgiler verdi.

Ziyaretlerinden dolayı Şener ve beraberindeki heyete teşekkür edip çalışmalarında başarılar dileyen Bartın GİAD Başkanı Alkım Tan da, Türkiye’nin kalkınması, kamu hizmetlerinin vatandaşa daha etkin şekilde ulaşması ve gelecek nesillerin daha müreffeh bir ortamda yaşamasının ancak ödenen vergiler ile mümkün olabildiğine dikkat çekti. Tan, “Bundan dolayı Bartın halkı devletine, milletine sahip çıktığı gibi vergilerini de zamanında ödeyerek vatandaşlık görevini yerine getirmektedir. Bu sayede devletin vatandaşlara sunmuş olduğu hizmetlere katkısı da büyük olmaktadır” dedi.

Bartın GİAD Yönetim Kurulu adına da Vergi Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımlandı. Mesajda şu ifadelere yer verildi:
“Vatandaşa yönelik tüm kamu hizmetlerinin, seri ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağın yaratılmasında vergi gelirleri büyük önem taşır. Tüm yurttaşımızın, kazancının bir bölümünü vergi olarak devlete ödemesi, vatandaşlarımıza yapılan hizmetlerde, devletimize güç kazandırır. Vergi, devletimizin en büyük gelir kaynaklarından birisi olup, kalkınmanın temelini oluşturmaktadır. Herkes, mali gücüne göre vergi ödemekle yükümlüdür. Vergi ödemek bir vatandaşlık görevidir. Ödemiş olduğumuz vergiler sonuçta hizmet olarak bize geri dönmektedir. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim, daha güvenli bir gelecek bırakmak istiyorsak vergilerimizi tam ve zamanında ödeme gayreti içerisinde olmalıyız. Verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla her yıl Şubat ayının son haftası Vergi Haftası olarak kutlanmaktadır.

Vergi Haftası vesilesiyle Defterdarlık bünyesinde görev yapan personelimizin özverili çalışmalarına teşekkür eder, tüm vergi mükelleflerimize bol kazançlar dileriz.”

ETİKETLER : Bartın Bartın GİAD Vergi Haftası Bartın Defterdarlığı Muhammed Osman Şener Alkım Tan
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
BARTIN HALK GAZETESİ
© Copyright 2020 . Tüm hakları saklıdır. Bu site Eybey Medya tarafından yürütülmektedir.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Anayasa Haberleri
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi